У Києві на 1 червня запланована прес-конфереція російської пропагандистаки Овсяннікової. Що ж, це очікувано. Поки точно не зрозуміло чи це буде онлайн захід, чи вона наважиться приїхати до України. Очевидно звісно, що українці, які беруть участь в захисті країни від російської агресії в тій чи іншій ролі, цьому візиту будуть не раді.  

Чим би не закінчилася ця війна (хоча ми знаємо над яким її завершенням ми всі прпцюємо), ясно одне. Росіяни всіма способами намагатимуться зберегти в Україні інформаційний та віртуальний плацдарм. Якщо це не зможуть бути відверто проросійські суб'єкти або відверті російські рашисти, це будуть версії «лайт». Зокрема ті, що «розкаялись». Такі як Овсяннікова. Такі як ведучі й редактори медверчуківсько-мураєвських медіа, які перезулися 24 лютого. 

Справа в тому, що це частина військової доктрити росіян. Обов'язково потрібна присутність в інформаційному та віртуальному просторі противника. Якщо не пряма, то опосередкована. Якщо це не відверті рашисти, то хай це будуть «хароші рузкі» чи місцеві хамелеони. Це ж стосується і «церкви», і політиків і так далі. 

Тож готуйтесь, що сюди всякі овсяннікови, каци та інше сміття будуть лізти з потрійною силою.

Інформаційні операції, задурення, психологічний тиск, можливість рефлексивного контролю суспільства, передують і взаємодіють з військовими методами у війні проти України. Залишити можливість такого впливу — це шлях до поразки і шлях до нової війни у майбутньому.

Гадаю, найкращим рішенням буде не проводити цей захід. Хто б не виступив ініціатором відміни. 


Найкращою підтримкою для автора буде підписатися на його фейсбук: https://www.facebook.com/osolonko/

п.с. Захід скасували. Теж очікувано. Але не обов'язково сюди приїжджати, щоб влізти в наш інформаційний простір. Тож гадаю це не буде остання спроба.