Зрада на зраді і зрадою поганяє – так можна описати фейсбучні баталії, які розгортаються навколо туристичних тем у соцмережах і ЗМІ. Мовляв і місто не таке, і люди погані і перед туристами соромно. Утім з цифрами не посперечаєшся, а об'єктивні оцінки заїжджих туристів зводять усі фейсбучні дискусії фактично до нуля. Як не крути, лише за останній рік Полтава заробила на туристах більше ніж мільйон гривень, отримавши водночас цілу купу схвальних відгуків.

Як і кожне місто, Полтава має низку недоліків, які потрібно виправляти, аби тримати марку туристичного центру. Серед іншого містяни і гості передусім виокремлюють якість сервісу в окремих закладах, відсутність достатньої кількості громадських убиралень та проблеми з транспортом. І якщо вплинути на якість сфери послуг міська влада може тільки опосередковано, працюючи із підприємцями в цьому напрямку, то інші питання цілком реально вирішити.

5e19d645477d9.jpg

Одним із каменів спотикання останніми роками звісно був Кадетський корпус. У самісінькому центрі міста як пам'ятник недолугості влади і небажання вирішувати глобальні проблеми. Нарешті в цьому році депутати з громадськими активістами дотиснули цю справу. Судова адміністрація обіцяє – вже невдовзі ця частина архітектурного ансамблю круглої площі буде в порядку.

Загалом же іногородні та іноземні туристи характеризують Полтаву як дуже чисте, затишне, зручне і привітне місто. Останнє можливо тільки завдяки особливим людям-полтавцям, які завжди славилися гостинністю та відкритістю. Тому щороку все більше й більше людей обирають Полтаву для проведення вікендів, відпочинку, мистецького, культурного, спортивного туризму.

Відтак, у 2019 році від 57 суб'єктів сплати туристичного збору юридичних та фізичних осіб до міського бюджету Полтави надійшло 1 млн 156 тис. 746 грн 73 коп. Для порівняння, у 2018-му цей показник становив 376 тис. 614 грн 59 коп.

Лідерами зі сплати турзбору у Полтаві є:

- готельно-ресторанний комплекс «ПАЛАЦЦО»;

- готельно-ресторанний комплекс «АРИСТОКРАТ»;

- готельно-ресторанний комплекс «ГАЛЕРЕЯ»;

- готельно-ресторанний комплекс «АЛЕЯ ГРАНД»;

- готельно-ресторанний комплекс «МОТЕЛЬ».

Якщо порівнювати з містами, які мають приблизно однакову з Полтавою кількість населення, то за туристичними зборами сьогодні лідирує Вінниця — за рік 2 млн 50 тис. 458 грн, трохи більше від Полтави ( на 110 тис) зібрали у Черкасах – 1 млн 266 тис. 875 грн, а у Тернополі туристи залишили всього 461 тисячу 205 грн.

Отже, шляхом простих підрахунків бачимо, що за 2019 рік Полтава прийняла втричі більше туристів, ніж у 2018 році. Хоча, об'єктивно ця цифра не відображає всі реалії, адже багато туристів користуються послугами приватних орендодавців, які не сплачують місту податки. Та, імовірно, окремі готелі також працюють у тіні, приховуючи туристичний збір. Із цим також потрібно боротися.

Варто зауважити, що джерелом туристичного потоку сьогодні є не тільки музеї та художні цінності. Так, наприклад, тільки осінній напівмарафон зібрав у Полтаві близько 6 тисяч бігунів з усієї країни. У зимовому напівмарафоні взяли участь тисяча бігунів, серед яких також були приїжджі. Це свідчить про те, що різноманітні атракції, фестивалі, спортивні та культурні івенти Полтави приваблюють до нашого міста туристів, а отже, потрібно й далі рухатися в цьому напрямку.

Полтава – туристичне місто. А от яким його побачать туристи – це запитання як до влади міста, так і до кожного з полтавців. Любімо наше місто, і воно відповість нам сторицею.

Все буде Полтава.