Зараз багато дискусій про зброю яку ми потребуємо, задля захисту України від агресії росії.
Чуємо про артилерію (як ствольну так і РСЗВ) літаки, танки, засоби ППО.
Звичайно, увесь цей перелік суттєво би посилив позиції наших захисників.
Але, я би додав до цього списку дрони-камікадзе різних модифікацій.
І ось чому.
Візьмемо за приклад ефективну тактику дій українських військових в боях на Київському, Чернігівському та Сумському напрямках в березні цього року.
В основу були закладені:
- асиметричність;
- маневровість;
- децентралізація в командуванні (наскільки це можливо у воєнних умовах);
- дії малих ударних груп озброєних протитанковими комплексами різних модифікацій, а також переносними зенітно-ракетними засобами;
- координація підрозділів між собою, як так званих малих груп з аеророзвідкою та артилерією.
Ефективність обраної тактики себе виправдала і ворог після вдалих контратак українських Сил оборони, вимушений був відступати. Хоч звичайно, російська пропаганда це подала у зовсім інший спосіб, ну але то їх проблеми.
А тепер звернемо увагу на Південний напрямок, тимчасово окуповані російськамт військами частини Херсонської та Запорізької областей.
Дивлячись на природні особливості та ландшафт, а це переважно степові, відкриті ділянки місцевості, на перший погляд може здатись, що застосовувати тактику малих груп, на цих напрямках, менш реалістично і більш небезпечно. Варто надавати перевагу військовим штурмовикам, артилерії, танкам.
Все так. Але якщо роль малих атакувально-маневрових груп, на цих напрямках, будуть виконувати військові озброєні не ПТРК, або не лише ПТРК, як було на тому ж Київсьому напрямку, а озброєні дронами-камікадзе, які здатні вражати ціль на відстані від 20 до 40 кілометрів.
Хіба малопомітний баражуючий боєприпас, який здатний знищувати як техніку так і живу силу противника, не може стати хорошим доповненням артилерійському снаряду.
Крім того, дрони дешевші, навчитись можна швидко і налагодити постачання в Україну прискорити, не потребуватиме таких зволікань як з РСЗВ, танками чи літаками.
Також, варто відзначити, що виробництво таких дронів, можна і варто було б налагодити в Україні. Впевнений, над цим зараз працюють теж.
Варто звернути увагу на особливості дронів-камікадзе та їх видів. Бо, насправді є немало.
Отже, в наших умовах суттєво б допомогли ті, які здатні знищувати системи радіоелектронної боротьби (РЕБ) противника, а також радари які використовуються ППО (ІАІ НARPY, HERO та інші).
Знищивши РЕБ можна використовувати ефективніше дрони-розвідники, для виявлення позицій ворога, а також корегування артилерійського вогню. Вразивши радари ППО, або безпосередньо самі зенітно-ракетні комплекси, можна дати більш безпечний простір для нашої авіації з метою нанесення ураження сил противника.
Крім того, за допомогою таких дронів, можна вражати і техніку противника.
Тому, варто було б розглянути можливість, збільшення кількості дронів-камікадзе в Українські Сили Оборони. Цей вид зброї може стати дуже хорошим доповненням і посиленням наших воєнних спроможностей.