Зараз викладу трохи своїх аналітичних роздумів та висновків. Зразу скажу, все буде -Україна, але дочитайте до кінця. І особливо нову статтю (не полініться — перекладіть, посилання в кінці) в NYT від 30 вересня.
Я не просто так, ще 8 червня!, коли Київ остаточно видихнув пряму загрозу захоплення і наші війська винесли орків, як сміття, до північних кордонів, запостив на своїй сторінці статтю найвпливовішого американського журналіста Томаса Фридмана у виданні The New York Times від 7 червня, який посилається в ній на думку професора Мандельбаума https://www.nytimes.com/.../06/07/opinion/ukraine-putin.html.
Я звернув вашу увагу на обговорення в цій статті нашої Перемоги, — якою, на їх думку, вона повинна бути та до яких «меж».
Зараз ЗСУ очистив від рашистів Харківську область, та тримає добрий темп наступу на південному та східному напрямках. Так, завдяки допомозі НАТО.
І знову щось «про готовність Зеленського прийняти пропозиції» спочатку буркнув Папа Римський, а вчора вже Ілон Маск почав «ломати» суспільну думку в своєму Твіттері.
Цілком зрозуміло, що ніхто в Світі не бажає війни, тим більш ядерної. Але зовсім не зрозуміло, чому Світові ЛОМи та фінансові магнати не бажають швидкого усунення загрози цієї війни — кремліна?
Чому вони цинічно пропонують українцям мовчки проковтнути наслідки пукінської «афери», залишая кремліну шанс існування?
Гадаю, — це тому, що вони дуже тісно переплелись з кремліном фінансовими та енергетичними зобов'язаннями та бояться народження нової Сили на Сході Європи, яка буде потребувати перегляду багаторічних «договорняків» з ГєБє.
Не просто переглядання, вони бояться, що завдяки своєму географічному положенню та природним богатствам Україна займе ключове місце у післявоєнному Світі на Європейському просторі.
Я маю надію, що світові політичні еліти, які обрані цивілізованими народами, зможуть переконливо довести цим ЛОМам необхідність якщо не знищення, то остаточного припинення впливу кремліна на будь що за межами своїх історичних кордонів 17 сторіччя.
І найкращим доказом цього є нова стаття Томаса Фридмана. Ще раз прошу — прочитайте її, будь ласка.
https://www.nytimes.com/.../opi.../putin-russia-ukraine.html
 
ПиСи. Саме тому наша влада зараз повинна бути кристально чистою, як бійці ЗСУ, які йдуть на смерть заради існування України та Світу.
 
UPD за проханням читачів, надаю короткий зміст цієї статті:

....У будь-якому випадку Путін, схоже, змушує Київ та його західних союзників продовжити війну до зими — коли поставки природного газу в Європу будуть обмежені, а ціни можуть бути астрономічними, або відмовитись від повернення територій, які були під контролем України до 2014 року.

Чи розійдуться Україна і Захід? Вони заткнуть собі носи і укладуть брудну угоду з Путіним, щоб зупинити його брудну війну? Або Україна і Захід зіткнуться з ним в лоб, наполягаючи на тому, що Путін не отримає від цієї війни територіальних здобутків, тому ми дотримуємося принципу неприпустимості захоплення території силою?

Не обманюйте себе: всередині Європи чинитиметься тиск, щоб вони відхилилися й прийняли таку пропозицію Путіна. Безсумнівно, це мета Путіна — розділити Західний альянс і піти з «перемогою», яка врятує обличчя.

Але є ще один короткостроковий ризик для Путіна. Якщо Захід не відхилиться, не піде на угоду з ним, а натомість тиск Заходу подвоїться, шляхом надавання Україні більше зброї та фінансової допомоги, — є шанс, що армія Путіна розпадеться/посиплеться.

Це непередбачувано. Але ось що цілком передбачувано: зараз існує динаміка, яка підштовхне путінську Росію ще більше до моделі Північної Кореї. Це починається з рішення Путіна припинити постачання більшості природного газу до Західної Європи.

В енергетичному бізнесі є лише один кардинальний гріх: ніколи, ніколи, ніколи не робіть себе ненадійним постачальником. Вам більше ніхто ніколи не довірятиме. Путін став ненадійним постачальником для деяких своїх найстаріших і найкращих клієнтів, починаючи з Німеччини та більшої частини Європейського Союзу. Зараз усі вони шукають альтернативні, довгострокові постачання природного газу та розбудовують більше відновлюваних джерел енергії.

Знадобиться два-три роки, щоб нові трубопровідні мережі, що надходять зі Східного Середземномор'я, і скраплений природний газ, що надходить із Сполучених Штатів і Північної Африки, почали стійко замінювати російський газ у великих масштабах. Але коли це станеться і коли світові поставки природного газу загалом збільшаться, щоб компенсувати втрати російського газу — і коли в мережі з'явиться більше відновлюваних джерел енергії — Путін може зіткнутися з реальним економічним викликом. Його старі клієнти можуть усе ще купувати енергію з Росії, але вони більше ніколи не будуть повністю покладатися на Росію. І Китай буде тиснути його на великі знижки.

Коротше кажучи, Путін розмиває найбільше джерело — можливо, його єдине джерело — сталого довгострокового доходу. У той же час його незаконна анексія регіонів України гарантує, що західні санкції проти Росії залишаться в силі або навіть прискоряться, що приведе Росію до статусу вигнаньця, оскільки все більше і більше бізнесменів-росіян її залишають.

Я нічого з цього не зловтішаюсь. Настав час для західних лідерів бути жорсткими та розумними. Їм потрібно знати, коли насильно примусити цього хлопця свернути на узбіччя, а коли залишити трохи гідності для цього водія, навіть якщо він поводиться з повною зневагою до всих. Можливо, Путін не залишив нам іншого вибору, окрім як навчитися жити з російською Північною Кореєю — принаймні поки він керує. Якщо це так, нам просто доведеться зробити все можливе, але найкращим з цього буде набагато більш нестабільний світ.