Українські релігійні діячі обурені надмірним продажем папаї в Україні і вимагають зупинити потурання традиційного українського садівництва. Пропонуємо вашій увазі текст відповідне звернення.

«Наші можновладці постійно розповідають про важливість сільського господарства для країни. Але на ділі, нічого не роблять, коли до нас в країну ввозять папаю, тим самим знищуючи наші традиційні аграрні цінності.

Папая несе зло та гріх в українські хати. Ця чужа нам культура в останні роки активно насаджується міжнародними лобістами, які прагнуть відвернути українців від наших традиційних фруктів: абрикос, яблук чи вишень.

Ми визнаємо, існують люди які люблять папаю. Але хай їдять її у себе вдома тихо й не афішуючи. Натомість, вони намагаються демонструвати оточуючим, що їсти папаю це нормально та природно. В деяких західних країнах все теж починалось з невинних гасел про можливість скуштувати папаю. Але тепер там їдять папаю з дитинства, і її навіть включають у меню шкільних їдалень!

В Україні також, все частіше можна побачити папаю на полицях супермаркетів у відкритому доступі. І не лише її, а й соки та цукерки зі смаком папаї, які розбещують наших дітей. Ба більше, згідно нової освітньої програми зображення папаї буде розміщено в підручника ботаніки, поруч і споконвічними українськими сільськогосподарськими культурами. Уявіть, якщо ваша дитина надивиться таких картинок і колись принесе одому папаю?!

Але влада засліплена грантовими грошима не звертає увагу на пропаганду. Хоча добре відомо, що зустрічаються випадки харчових отруєнь від папаї.

Важливо пам'ятати, що папаю нам завозять. Чому ж вона не може відтворюватись в природних умовах? Хай любителі папаї спробують виростити її у себе в городі. Але ж це у них не виходить, бо папая — це не природно! Сама наша земля не хоче її приймати. Чи читали ви щось у Шевченка про папаю? Ні, у нього про садок вишневий. Бо він описував нашу ментальність. Папая для неї чужа, а західні аграрні гіганти намагаються нам її нав'язати. Та й у Біблії нічого не сказано про папаю, а отже її вживання є гріхом. Папйоїди, покайтеся, поки не пізно.

У зв'язку з цим просимо Верховну Раду та Уряд вжити заходів щодо недопущення пропаганди цитрусової ідеології в Україні та захисти традиційних українських садівничих цінностей.»

Голова Пастафаріанської церкви України Патріарх Мінарет