Здається, що головною інтригою політичного сезону є відповідь на питання «Пєтя чи Юля». Але насправді, це питання не стоїть. За цих умов — Тимошенко буде в будь якому випадку, а інтрига лише в тому, чи лишиться Порошенко на арені, чи піде на почесну пенсію.

Поясню. За умови другого терміну Порошенка, перемога Батьківщини на парламентських буде дуже ймовірною. БПП не переміг навіть після тріумфу Порошенка в 2014му. А от Батьківщина з того часу дуже додала. Це пряма дорога до прем'єрства Тимошенко. Порошенко ж буде більш агресивною версією Ющенка без ключового впливу на Парламент і реальних повноважень. На мій суб'єктивний погляд — перспектива не дуже.

Єдине, що може реально змінити ситуацію — вихід у другий тур альтернативного кандида. Найбільш вірогідним і водночас здатним перемогти варіантом є об'єднання Самопомочі, ДемАльянсу та Громадянської Позиції Гриценка. До них цілком може приєднатися ціла когорта політиків другого ешелону та громадських активістів. Джокером в цьому процесі може виступити Славко Вакарчук. При чому, він може бути як кандидатом, так і підтримати висунення Єдиного (Наступного чи Більш Чесного).

Однак, на жаль, це поле надзвичайно розпорошено і потрібно багато працювати, аби не отримати варіант Юля+Пєтя, або просто Юля.