Ми часто спрощуємо роль місцевого самоврядування до побілки бордюрів, підмітання вулиць, чи перекладання асфальту. Образ місцевого голови, як «крєпкава хазяйствініка», такого собі завхоза — намертво засів у головах киян. Через це, до місцевих виборів середній клас ставиться не серйозно і віддає владу активним пенсіонеркам, які і визначають як буде розвиватися місто. А даремно, бо саме середній клас може отримати від професійного керування містом більше за інших.

Мегаполіс, це велика і складна система. Часто, необхідні рішення не очевидні. А помилки містобудування вже давно зроблені і Київ може просто користуватися досвідом Берліна, Варшави чи Будапешта. Урбаністи можуть годинами розповідати про сучасну теорію і практику розвитку міст… Але люди які приймають рішення «своїми очима бачать, що Сонце обертається навколо Землі. Це очевидно, якщо просто за ним прослідкувати».

Та зараз я хочу, не про проблеми, а про можливості. Втрачені завхозами, через небажання позбутися совкового ставлення до міста і радників, які постійно нашіптують інтереси кого із забудовників і маршрутників варто захищати.

Так от, про можливості. На скільки великий туристичний потенціал у Києва? В 2018му Київ очікує всього 1,5 млн іноземних туристів. Що це означає для міста і країни? Кожні 26 туристів — одне робоче місце. Кожен турист в середньому витрачає на день 150$. Скільки Київ може прийняти? Наприклад, Варшава приймає до 8 млн туристів на рік, скільки потенційно може Київ — висновки робіть самі, але точно не менше.

Що потрібно для того, щоб було не 1,5 а 5 млн? Для початку обрати пріорітети і поставити такий результат за мету. Сказати, так! нам потрібні ці два-три мільярда баксів (ледь не половина з яких опиниться в бюджеті), ці робочі місця і місто, яке буде успішно конкурувати із європейськими столицями. Все інше засоби. Бренд, реформа транспорту чи розбудова інфраструктури це деталі. Навіть гроші це найменша із проблем. Інвестори стоять у черзі заради можливості фінансувати успішні і прибуткові проекти. Туризм — надзвичайно прибутковий. Для туристів, Київ — нове місто і вони радо приїдуть за новими враженнями та емоціями. Київ це суцільна можливість реалізації величезних змін і реалізації потенціалу середнього класу. Не вистачає одного. Керівників, які здатні реалізувати цей проект.

https://www.facebook.com/chorny.alexandr