Медіа група «Старлайтмедіа», що належить олігарху Віктору Пінчуку, анонсувала нове прямоефірне шоу. Цього разу це не конкурс талантів, чи співаків. І не битва екстрасенсів. У прямому етері каналу ICTV будуть обирати нових лідерів країни. Проект «Нові лідери» завершиться у листопаді, менш як за рік до парламентських виборів.

Попри те, що проект публічно підтримали понад 30 відомих громадських організацій, які є співорганізаторами шоу, в мене подібний спосіб обрання нових лідерів викликає гомеричний сміх, адже шоу може породити тільки нових вакарчуків та зеленських, але ніяк не нових Лі Кван Ю чи Черчиллів.

Відомі антикорупціонери, борці з поганими олігархами, такі як Віталій Шабунін на своїй сторінці беруться рекламувати амбіційний проект і навіть пропонують Демальянсу та Силі Людей підняти свою відомість завдяки медіа-підтримці хорошого олігарха Пінчука)) Як тут не згадати про відому приказку, що шановні, ви або штани одягніть, або хрестика зніміть. Ще вчора ті ж активісти критикували Пінчука за бажання віддати Крим і заморозити Донбас, а сьогодні радісно кидаються в його обійми при першій же можливості отримати доступ до центрального телеканалу.

Схоже, що напередодні парламентських і президентських виборів Пінчук буде намагатись створити щось на кшталт «Озимого покоління-2», обличчями якого будуть члени журі конкурсу — відомі представники антикорупційних та громадських організацій, а також переможці шоу. І як тут не згадати про Святослава Вакарчука, який якраз напередодні початку прямих етерів шоу «Нові лідери» повертається зі США, де він учився за програмою «Розвиток українських лідерів»)) Не дарма ЗМІ пишуть, що Пінчук разом з Соросом і Фрідманом готують Вакарчука на президентські та парламентські вибори. Ну ось відомий шоу-мен Вакарчук отримає відомих шоу-лідерів для свого парламентського списку))

5ac4dea4c9038.jpg

Скільки вже цих «нових лідерів» та «месій» лише протягом останніх кількох років мали українці? І де зрештою опинялись наді, міші і ко?

Безперечно, соціальні ліфти в країні мають працювати і для будь-якого активіста шоу — це шанс показати свої ідеї, свої лідерські якості. Але шоу — це одне, а реальність — зовсім інша. І та реальність поверне їх всіх до складного вибору: пройшовши до ВР за пінчуківськими списками, голосувати за законопроекти необхідні олігарху Пінчуку, відпрацьовуючи свій мандат, чи мати чисту совість і відразу здати мандат?

Для того, щоб не було таких дилем, ті всі громадські активісти, антикорупціонери повинні визначитись на чиєму вони боці — олігархічної системи управління, коли одних поганих олігархів, бариг і корупціонерів міняють інші — опозиційні, «хороші» олігархи типу Пінчука? Чи вони за знищення олігархії як суспільного явища в Україні? І чи готові вони підтримати антиолігархічний пакет докорінних перетворень запропонованих на вчорашньому марші націоналістами зі «Свободи», «Нацкорпусу» та «Правого сектору»? Чи підтримують вони повернення капіталів з офшорів i ліквідацію схем виведення грошей з України, чи підтримують ліквідацію приватних монополій, на яких жирує кожен олігарх, в тому числі Пінчук? Чи не будуть вони виступати за приватизацію в час війни за безцінь прибуткових стратегічних підприємств, наприклад портів? А також нехай визначаться, як вони ставляться до справедливого нового Податкового кодексу із запровадженням прогресивної шкали оподаткування за принципом: «малий бізнес ‒ малі податки, великий бізнес ‒ великі податки».

Тому питайте антикорупціонерів та активістів про їх ставлення до олігархії та шляхів її знищення — ось тоді зрозумієте, чи не відбувається бува за ширмою «нових лідерів», «нових облич» боротьба одних «хороших» олігархів проти «поганих»...