Днями пройшла «цікава» подія, яку бурхливо обговорили представники медіа-спільноти.

17 червня відбулася вже 12-та церемонія нагородження журналістської премії PRESSзваніє. Здавалось би, цілком буденна подія, поки, завдяки бурхливому обговоренню у фб самими журналістами, я не заглибився в нетрі конкурсу.

Перш за все, конкурс сереж журналістів організовувала PR-агенція Mainstream Communication & Consulting. Журналістські роботи оцінювали 34 члени жюрі. Думаєте, це глиби журналістики, безперечні авторитети, чи бодай фахівці, які володіють знаннями, достатніми, аби оцінити журналістів з різних сфер? Та ні)) З 34 членів жюрі, 25 — PR-спеціалісти з компаній, які займаються металургією, експортом мінеральних добрив, представники юридичних компаній і банків, тобто всі ті, хто зазвичай джинсує про себе красівих за допомогою тих таки «журналістів».

Але не це найцікавіше. Основний спонсор премії PRESSзваніє — компанія «Смарт-холдинг». Як відомо, власник «Смарт-холдингу» російський олігарх, депутат «Опоблоку» та й просто любитель русского міру Вадим Новинський. Думаєте цей факт зупинив журналістів і ті відмовились подавати заявки на участь в конкурсі? Та звичайно ні))) Як бачимо, «світочі» української журналістики, наприклад журналістка УП Марія Жартовська, чи журналістка «Нового Врємєні» Крістіна Бєрдінскіх у себе на фб пишуть, що «добре що вони не пішли на нагородження», але сталось це буцімто не з їх волі.

5947c60a3b6c0.jpg

5947c61b7b712.jpg

Та й то, нібито «добре, що не пішли» не через те, що спонсор нагородження — компанія «Смарт-холдинг», а через те, що нагороджував журналістів особисто власник компанії «Смарт-холдинг» Вадим Новинський. В такому випадку мені пригадується українське прислів'я, що журналістам слід або хрестика зняти, або штани одягнути, адже всі прекрасно знали, хто головних спонсор нагородження.

Звісна річ, російський олігарх, адепт русского міра Вадим Новинський, який нагороджує журналістів і ще й вимагає в них об'єктивності, це майже анекдот. Але копнемо ще глибше, побачимо яке дно ладні пробити журналісти.

Очевидно, що я б назвав це нагородження премією за найкращу джинсу на замовлення PR-агенцій у бізнес сфері. Так було б справедливо. Судіть самі.

Конкурс, як я вже зазначав, організовувала PR-агенція Mainstream Communication & Consulting. Директор цієї компанії Олег Гавриш. Як відомо, ця компанія тісно співпрацює з Вадимом Новинським і його компанією «Смарт-холдинг».

А хочете посміятись і дізнатись, яке видання найактивніше джинсує за компанії Новинського?))

Так ось, син директора Mainstream Communication & Consulting працює в «Новом Врємєні». Ось, тільки погляньте — Олег Гавриш, заступник редактора НВ бізнес)) Скажете «соупадєніє»?) Ну то подивіться компліментарне інтерв'ю з гендиректором компанії Новинського «Смарт-холдинг», а також зверніть увагу на те, як негативно він говорить про блокувальників торгівлі з окупантами. Або ще одна слізна новина, де «Смарт-холдинг» плачеться, що його пресують правоохоронці І все це виходить на сторінках прогресивного НВ без позначки «реклама», тобто звичайна джинса. І до чого тут син керівника PR-компанії Новинського, скажете ви?))

Ну для того, мабуть, щоб підтягнути Новинського у список десяти найбагатших людей країни за версією НВ, адже за рейтингом Форбс він таки до десятки не дотягує, бо там він тільки 12-й. І тут змогли прогнутись)

Загалом, скажу я вам, PRESSзваніє це таки буденний конкурс, адже тут Новинський, там Григоришин, а ще далі Медведчук. Яка різниця, якщо українські журналісти пробивають все нове і нове дно, беручи гроші від російських (і не тільки) олігархів у час, коли країна воює з московськими окупантами…

P.S. До речі, не здивуюся, якщо незабаром та ж СБУ злиє в мережу «амбарну книгу» Новинського, з усіма його витратами як на церкву московського патріархату, так і на ті ж PR-послуги, джинсу, замовні статті від «цікавих» журналістів. Ось тоді ми всі разом посміємося ще більше, бо ймовірно серед учасників списку точно будуть відомі люди)