За ці пів року війни я неодноразово бував у Дніпрі, куди відвозив і передавав для наших воїнів автівки, кошти на які збирає наш фонд «Нащадки Сагайдачного». За цей час вже можна сказати, що я полюбив Дніпро. А ще за цей час я довідався про спільну проблему, яка, наче ракова пухлина, вражає Дніпро і рідний Київ. Зараз же ця тема неабияк активізувалась, а той, хто є антигероєм, дуже мріє завдяки продажним медіа стати героєм. Пам'яті Романа Ратушного, розслідування про свіжі незаконні забудови міста Дніпро колишнім громадянином України Геннадієм Корбаном.

 

Як попри війну та позбавлення громадянства «рейдер №1» активізував незаконну забудову набережної Дніпра.

 

В історії з Корбаном понад усе вибішує, що його технологи і медійники вважають, що у українців пам'ять рибок гуппі. І вони не пам'ятають, хто насправді такий Корбан. А тому можна писати, що це героїчна постать, завдяки якій існує Дніпро, а можливо, і вся Україна. Мені цей підхід нагадує піарників екс-міністра внутрішніх справ Цушка, які після його ганебного звільнення писали на парканах в Києві: Цушко врятував Україну! Зараз бачу рівно ті ж самі написи, тільки не на парканах (поки що), а в медіа.

 

Хто СПРАВЖНІЙ герой України: Роман Ратушний чи його ворог Корбан?

 

Просто нагадаю, якщо хтось дійсно забув, що Корбан – це людина, яку "BBC" називала «рейдером номер один». У 90-і та 2000-ні бізнес здригався, коли поруч з'являвся «Славутич-Капітал» чи інша компанія Корбана, бо це означало потрапляння під юридично-силовий каток і втрату активу. І це в кращому випадку. Мова йшла про десятки підприємств. Захоплення і грабунок. Подальший перерозподіл власності, «Маршал Гречка» і скандали із підкупом виборців на 205 окрузі в Чернігові під час невдалої спроби стати народним депутатом – ось у зв'язку з якими подіями Україна дізналась про існування цієї людини.

 

Але ж це було нібито давно. Це тоді був «чорний» Корбан, потім з'явився «білий», в тому числі як «захисник Дніпра».  Але попри зміну іміджу він продовжував через афілійовані компанії будувати та прокручувати різноманітні схеми, зокрема, в будівельному бізнесі.

 

Найвідоміша з них – це спроба забудови зеленої зони Протасового Яру в Києві компанією «Дайтона груп», яку пов'язують з Корбаном, – події 2020-2021 років. Тоді в самій компанії запевняли, що Корбан не має до компанії жодного відношення. Але покійний київський активіст Роман Ратушний, який захищав Протасів Яр та якому Корбан безпосередньо погрожував, вважав інакше.

«Спочатку Геннадій Корбан, який разом із Олегом Левіним є бенефіціарами проекту будівництва, почав публічно погрожувати мені долею Сергія Рудика (екс-голова Державного агентства земельних ресурсів, якого викрали 14 серпня 2014 року – ред.)», — розповідав  Ратушний в жовтні 2019 року.

 

Також він додав, що після цього з двох різних джерел отримав інформацію, що погрози на його адресу «будуть реалізовані, коли Корбан повернеться в Україну».

«Саме після його повернення, мене застерегли, що з найближчим часом я „просто зникну, бо в кращому випадку тобі поламають ноги“. В той же вечір я з сусідами спіймав двох спортивних молодиків при спробі порізати наш намет у Протасовому яру, вони приїхали на автомобілі з дніпровськими номерами. Виходячи з ситуації станом на сьогодні, я маю всі підстави вважати, що моєму життю та здоров'ю загрожує небезпека», — розповів він.

 

Але тоді Корбан його не дістав, більше того, Ратушному разом із іншими активістами вдалося захистити Протасів  яр від варварської забудови.  Коли почалася війна, Роман пішов на фронт добровольцем і загинув, захищаючи Україну.

 

А Корбан, як і раніше, живий та здоровий мультимільйонер, якого зараз трохи посунули від муніципального корита, і тому він ридає крокодилячими сльозами в інтерв'ю, зображає з себе «жертву авторитаризму» і чи не Василя Стуса і генерала Григоренка в одному флаконі, і замовляє інформаційні кампанії про «жахливу-жахливу несправедливість».

 

І от тепер доволі риторичне питання: хто з цих двох людей справжній герой України, а хто у корисливих інтересах вирішив натягнути на себе цей образ, щоб продовжувати і далі віджимати, захоплювати і замовляти – Ратушний чи Корбан? Для мене відповідь очевидна.

 

Навіть під час війни Корбан зайнятий забудовою. Раз його «обламали» в Києві, він повернувся до спроб забудувати набережну Дніпра, адже там залишилося ще дуже багато «ласих» місць, де можна втиснути елітні хмарочоси з видом на річку.

 

У Дніпрі є свої «ратушні», які зупиняли будівельне свавілля «героя»

 

Хоча в Дніпрі його одного разу теж вже «обламували». Минулого року ТОВ «СЕРВУС ЛЮКС» купила в міста місцеву пам'ятку історії та культури кінотеатр «Салют» та гектари землі на набережній поряд за ціною вп'ятеро нижче ринкової, за вартістю оцінки, без відкритих торгів. Паралельно у рішенням міськради 186/6 від 21.04.2021 змінюється призначення землі з рекреаційної зони на будівництво житлового комплексу. Тобто кінотеатр хотіли знести, а на його місці та прилеглій території збудувати багатоповерхівку.  Про це тоді докладно писав «Громадський контроль». 

За словами активістів, ТОВ «СЕРВУС ЛЮКС» володіє Оксана Чупріна, вона безпосередньо пов'язана з Геннадієм Корбаном через ТОВ «Дніпроуніверсал», акціями якого володіє Оксана, а керує підприємством Ігор Бірман (бізнес-партнер Корбана) і в якому довгий час бенефіціаром зазначалася Вікторія Корбан. Варто зазначити, що чоловік Оксани Чуприної – це Володимир Горб, який був депутатом від партії «Укроп» і є бізнес-партнером Корбана з цілої серії проектів. Чуприна, володіє землею разом з Валерією Аксельрод, дружиною Філатова та Олегом Корбаном (батько Геннадія).

А проживають Чуприна, мер Дніпра Філатов і Корбан у ЖК «Амстердам», так званій «тіньовій мерії Дніпра». 

 

Незважаючи на підтримку таких «авторитетних» в місті людей, Корбану не вдалося втілити свої плани. Мешканці житлового масиву «Перемога», де знаходиться кінотеатр «Салют», як і Роман Ратушний, активно боролися і перемогли. Вони змусили забудовників відмовитись від будівництва, а міський голова написав гнівний пост  у фейсбук, де пригрозив мешканцям масиву, що вони з активістами будуть самі собі двори та міжквартальні проїзди ремонтувати, якщо не припинять мітингувати.  І взагалі він там «набережну хотів зробити, а люди не дали».

 

Як віджати ділянку на набережній Дніпра? За законами нотаріату Міші Кошляка

 

Але, схоже, що Корбан від ідеї побудувати елітний житловий комплекс на набережній Дніпра не відмовився, просто обрав іншу ділянку, і знов-таки знакове для кожного дніпровця місце та пам'ятку історії – на Січеславській Набережній. Як повідомив Назар Приходько, у квітні 2021 року ТОВ «ГК Істейт», яке пов'язують із Корбаном, без проведення відкритого земельного аукціону отримало в оренду земельну ділянку по вул. Січеславська Набережна у районі буд.39 (кадастровий номер ділянки — 1210100000:03:328:0255) та розпочало будівництво чергової багатоповерхівки.

Цікаво, що дозвіл на проект землеустрою міська рада видала Корбану ще у вересні 2020 року, потім в лютому 2021-го розділила ділянку на п'ять частин і віддала одну з них йому в оренду на підставі того, що там є стіна площею менше 45 кв. метрів, яку купив Корбан.  «Розвели як кошенят»,  сказав би Чечетов.

 

Вишенька на торті. Нотаріальне посвідчення договору оренди робить напрочуд цікавий нотаріус – дружина «Міши Кошляка» Наталія Кошляк. Її чоловік згадується у ЗМІ як кримінальний авторитет, голова ОПГ і  фігурант десятків скандалів, пов'язаних із рейдерськими захопленнями, викраденнями людей, здирством, кримінальними розбірками тощо. СБУ затримувала Кошляка у справі про вбивство офіцера СБУ Мандзіка у 2015 році, якого застрелили люди з охоронної фірми Кошляка. Секрет Полішинеля: Кошляк – великий друг Корбана та Філатова та навіть офіційний помічник Бориса Філатова за часів депутатства останнього, силове крило групи Корбана-Філатова. А зараз – куратор Муніципальної варти Дніпра.

 

Російськомовна щелепа українського «героя» і силове оточення з ОПЗЖ, яке вважає, що росія напала на Україну через утиски «русскоязычных»

 

І так –  про патріотизм. Саме час згадати. Михайло Кошляк – це член ОПЗЖ, обраний до облради від цієї партії. А про те, що це членство – не просто формальність, красномовно свідчить нещодавній скандал із дочкою Кошляк. Коли дівчина заявила, що війна в Україні сталася тому, що тут утискували російськомовних, і тому вона не переходитиме на українську. Про що в сім'ї говорять – про те і згадала. Нагадаю, що і сам «патріот» Корбан демонстративно не те, що не говорить, а навіть не пише державною мовою.

Але повертаємося до «кошенят». Навіщо нотаріус – саме дружина Кошляка? А справа в тому, що договір незаконний, оскільки жодних торгів за право оренди ділянки не було, її просто віддали Корбану. Тому був потрібен «свій» нотаріус, який не боїться порушувати закон.

 

Корбан спотворює Січеславську  набережну попри пряму заборону суду

 

А якщо хтось думає, що ГК Істейт і Корбан – це дві великі різниці, то подивимося у реєстри і Гугл. Бенефіціаром компанії є Олег Буханцов, який пов'язаний з Корбаном через низку компаній. Наприклад, Буханцов був управляючим БЦ Кудашевський Дайтона груп, а також був директором ТОВ «Югтрансбуд-2» — донедавна співвласника ТОВ «ГУМ», серед власників якої – син Корбана Даніель Давид Геннадійович.

 

У подальшому постановою Дніпропетровського центрального апеляційного господарського суду від 04.08.22 року у справі 904/7138/21 скасовано рішення Дніпровської міськради про дозвіл на розроблення проекту землеустрою, а також рішення міськради про передачу ділянки під забудову.  Договір «оренди», засвідчений дружиною «Міши Кошляка», також визнано недійсним, а право оренди припинено. 

 

Але незважаючи на те, що рішення суду набуло законної сили, будівництво продовжується і зараз. Корбан користується тим, що під час воєнного стану діє мораторій на проведення перевірок з боку державних органів з питань будівництва та землекористування. Тільки Дніпровська міська рада в особі її мера Бориса Філатова могла б зупинити незаконне будівництво, але чомусь робити це не поспішає.  

 

Тому  будівництво триває під охороною тітушок. Є у героя і кошти на будівництво під час війни, і на оплату послуг тітушок, і на медійну кампанію. Така от особиста територіальна оборона. Ну а місцева влада схвально спостерігає за порушенням закону та спотворенням пам'ятки міста.  За словами місцевих мешканців: «міські служби чекають, поки багатоповерхівку побудують та передадуть землю повторно під фактичне розміщення самочинно збудованого будинку». Тож ЖК будується із розрахунком, що «головне добудувати, а там порішаєм».

 

Віджати у міста поліклініку за 28 тис грн? Легко, якщо ти у Дніпрі і твоє прізвище Корбан

 

І, схоже, що це такий принцип бізнесу.  Ну, от наприклад, у листопаді минулого року міська влада провела аукціон, за результатами якого Корбан отримав в оренду будівлю поліклініки за 28 тис грн на місяць. В «аукціоні» взяли участь дві компанії, обидві – пов'язані з Корбаном. Тільки війна завадила побудувати на місці поліклініки черговий БЦ або ЖК. До речі, співвласником переможця «аукціону» ТОВ «Житлобудтрест» є той самий Олег Буханцов, який намагається під керівництвом нашого героя забудувати Січеславську Набережну. 

 

Чи є сили, здатні зупинити забудову набережної? Всі активісти (на відміну від тітушок) на фронті. Правоохоронці гучно мовчать і не хочуть сваритися з Мішею Кошляком та Корбаном. А раптом повернеться?

 

Позбавлення громадянства – напрочуд гуманна кара для «героя»

 

Надія лише на рішучі дії центральної влади. Точніше, їх продовження. Президент уже позбавив Корбана громадянства. Корбан навіть не приховує того факту, що, всупереч Конституції України, має ще одне громадянство.

Позбавлення громадянства – дуже гуманна кара, а підставами для більш справедливої оцінки його активності є його «діяльність» у Дніпрі. Яка підпадає під цілком конкретні статті Кримінального кодексу. Нагадаю, як тільки за минулої влади перед Корбаном замаячила перспектива тюрми, він одразу забув і про незаконні забудови, і про схематоз і був білий і пухнастий, аж доки йому не дозволили стати «тіньовим мером Дніпра».

 

У нас буде своя ТРО – з блек-джеком і Корбаном

 

Тепер про оборону Дніпра. Чесно кажучи, коли читаю, що без Корбана місто завтра впаде, то мені смішно. «Оборона Дніпра – це я?». Серйозно? А чому не впав Миколаїв, Запоріжжя, Кривий Ріг та десятки інших міст? Адже там Корбана не було.

 

Проте була абсолютно чітка відповідь на журналістський запит керівника Регіонального управління Сил територіальної оборони «Схід» полковника Валерія Курача, що Геннадій Корбан не є військовослужбовцем і не обіймає жодних керівних посад у структурі Сил територіальної оборони.

 

Насправді Корбан очолив громадську організацію зі схожою назвою «Штаб тероборони Дніпра» – структуру, яка була створена при міськраді другом Корбана мером Філатовим. Крім Корбана, там усі заступники міського голови, «штаб» займається матеріальним забезпеченням військових і є посередником між міською адміністрацією та ЗСУ.  Чому його очолює Корбан, незрозуміло, оскільки він не має жодної офіційної посади, окрім «друга мера».

Ось і все, що ви не знали про фельдмаршала ТРО Корбана, але боялися запитати. Адже король – голий. Точніше, його взагалі немає. Є спритний цинічний «рєшала», який натягнув на себе чужу корону і зміг, за допомогою нажитого непосильним трудом, переконати в цьому з десяток медійників, які зараз співають йому дифірамби.

 

Без Корбана Україна, а особливо Дніпро, стануть кращими та чистішими. Сьогодні якраз є можливість прискіпливо зайнятися кримінально-правовою оцінкою всіх «схематозів» сірого кардинала Дніпра. Доказів безліч, потрібне лише бажання правоохоронців всерйоз зайнятись схематозом Корбана і всіх його поплічників. Оскільки усі докази на поверхні, то таке розслідування, за бажанням, могло б відбутись дуже оперативно. І війна жодним чином не є перепоною для правоохоронців, радше «відмазкою». Отже, сподіваюсь, незабаром на нас чекають чергові сенсації, пов'язані з подальшим викриттям сеансу патріотичної магії «рейдера №1».