17 березня на розгляд земельній комісії Київради виносять Детальний план території в межах вулиць Юрія Кондратюка, Михайла Майорова, північної та західної межі лісу в Оболонському районі столиці (Мінський масив).
Спершу дуже коротко для тих, хто взагалі не в темі, «що таке той ваш ДПТ?»
Детальний план території (скорочено – ДПТ) — це містобудівна документація, що визначає планувальну організацію та розвиток території. Він має уточнювати Генплан. Після затвердження ДПТ нове будівництво відбувається за функціональним призначенням цього нового ДПТ, а без нього з 01.01.2015 заборонено передавати землю під будівництво. Ось відповідь, чому забудовники так «переживають» за його розробку".
А тепер детальніше про сам проект вищезгаданого ДПТ частини Мінського масиву (на фото):
Проект ДПТ передбачає нову житлову забудову. Так, на півночі від Мінського масиву в оболонському районі столиці має зводитись цілий мікрорайон. Протягом 3-7 років мають звести 19 будинків вище 16 поверхів на 6307 квартир, це відповідно 11 430 нових жителів. Основна ділянка житлової забудови це 24,84 га землі, яка за чинним Генеральним планом міста Києва є територією сільськогосподарського призначення.
Соціальна інфраструктура?
Не буду тішити вас ілюзіями, тут все погано якщо не сказати більше. Даний проект ДПТ важко навіть називати за цієї абревіатурою, оскільки від класичного розуміння розробки ДПТ, цей проект взяв хіба що назву. Сам же проект фактично є проектом житлової забудови.
Проаналізувавши статистичні прогнози матеріалів проекту, я дійшов висновку, що показники кількості місць в школах та садочках не відповідають реальним потребам. Уявімо, що станеться диво і забудовник вперше в історії міста Києва виконає обіцянки про "соціальну інфраструктуру" — це за проектом ДПТ аж 3 садочки на 420 місць і 1 школа на 1500 місць. Для мікрорайону в 11,5 тисяч це навіть не крапля в море. Щоб ви розуміли масштаби нової забудови, місто Миронівка Київської області має аналогічну кількість населення.
Для водіїв також невтішні новини. Для 6307 квартир передбачена паркова лише на 2430 місць, втричі менша від кількості квартир. Я думаю мені не треба розповідати історію про те, що зараз кожна квартира в новобудові має хоча б одне авто.
Чиї інтереси проштовхує Кличко?
Інвестором у ДПТ значиться ТОВ "Датоліт". Засновниками "Датоліту" є київські ТОВ "СТ Мікст" (5%), ТОВ "КП-Інвест" (5%), АТ "ЗНВКІФ "Стрім Інвест" (22,5%), акціонерне товариство "БТ Інвест" з Литви (12%) і кіпрські офшорні компанії "B.T.P. First Commercial Limited" (6%), "Спарентон Лімітед" (27%) і "Віемар Холдінг Лтд" (22,5%). Керівником "Датоліту" є Наталія Угрин, підписантом – Сергій Лисенко. Компанії "БТ Інвест", "B.T.P. First Commercial Limited", "Спарентон Лімітед" контролюють власники будівельної компанії "Stolitsa Group" литовський бізнесмен, власник магазинів NOVUS Раймондас Тумєнас та головний гаманець фракції "Батьківщина" в Київраді Владислава Молчанова.
Водночас "КП-Інвест" і фонд "Стрім Інвест" контролюються людьми, пов'язаними з другом Віталія Кличка, нардепом від ОПЗЖ Вадимом Столаром. Так, власником крупного пакету акцій "Стрім Інвесту" значиться юрист Сергій Турчінов. Турчінов є власником ТОВ "Тур-Отель Сервіс", керівником якого є Ярослава Шаманіна, що керувала вже ліквідованим ТОВ "ТД "Відродження", яким до 2006 року володів Вадим Столар. Засновником "КП-Інвесту" є Артем Лазня, який станом на 2018 рік був членом наглядової ради фонду "Стрім Інвест". Крім того, Лазня до листопада 2019 року був співзасновником ТОВ "КУА "Капіталіст" разом з Ігорем Стійчуком, чий брат Олег Стійчук є керівником ТОВ "КУА "Гарантія", власником якого є Вадим Столар.
Розробку вказаного ДПТ погоджував ще у 2015 році тодішній заступник директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА, бізнес-партнер Віталія Кличка, забудовник Андрій Вавриш.
З закінченням місцевих виборів Віталій Кличко взявся виконувати зобов'язання перед будівельною мафією, яка і забезпечила його переобрання. Щоб ви розуміли проект Рішення про затвердження вищезгаданого ДПТ зареєстрували в Київраді в п'ятницю 12 березня, і в турбо режимі 17 березня його вже виносять на земельну комісію.
На останок додам, що наслідки прийняття цього злочинного документу відчують на собі всі кияни. + 11,5 тисяч мешканців на 25 гектарах без соціальної інфраструктури, без доріг, розв'язок та парковок, без шкіл, садочків та лікарень, матимуть дуже серйозні наслідки.
Олег Симороз – громадський діяч, юрист політичної партії "Народовладдя"