Одне з найдавніших астрономічних повідомлень, залишених людству давньоєгипетськими жрецями,  Зодіак Осіріса, який був встановлений на стелі однієї з каплиць на криші храму Хатхор в місті Дендера.

Дендера (дав.-гр. Τεντύρα) — невелике єгипетське місто на західному березі Нілу, навпроти Кени.

У давнину Тентіра — столиця шостого (Тентірського) нома (септа) Верхнього Єгипту і центр культу богині Хатхор. Її храм, вперше досліджений Марієтом, відмінно зберігся з часів останніх Птолемеїв; добудовував його римський імператор Тіберій.

 

Сам Храмовий комплекс в Дендері зведений з пісковику, має 79 метрів в довжину і оточений цегляною стіною. Всередині знаходиться величезна гіпостильна зала з 24 колонами, увінчаними зображеннями Хатхор. На стелі зображені астрономічні сцени, на стінах — опис царського візиту в храм. На даху храму поміщалося кілька невеликих святилищ Осіріса, в одному з яких були виявлені унікальний зодіак і сонячний диск. Храм також відомий, так званими, барельєфами Ламп Дендери.

Під храмом епохи Птолемеїв лежать будівлі попередніх епох, найдавніші можуть бути віднесені до царювання будівельника Великої піраміди — Хуфу.

Храм також відомий, так званими, барельєфами Ламп Дендери.

 

Зодіак зашифрував знання, які розуміють лише «посвячені»: про Всесвіт, циклічні процеси планети Земля, періодичність повторення глобальних катастроф.

                                           

Зодіак Дендер — це давня астрономічна карта, яка містить всю інформацію, потрібну для розрахунку руху Землі від одного знака Зодіаку до іншого за 25920 років прецесійного циклу.

Крім сузір'їв та прецесійного циклу, можна побачити нашу Сонячну систему, а також Сонце, Землю та Місяць. Земля рухається навколо Сонця своєю орбітою, плоскість якого на перетині з небесною сферою утворює коло, яке називається екліптикою.

                                                                         

Повертаючись навколо своєї осі проти годинника денний цикл, Земля одночасно літає Сонцем (також проти годинника). Він безперервно проходитиме 12 зон Зодіаку (річний цикл) — 12 сузір'їв: Риби, Овен, Телець, Близнюки, Рак, Лев, Діва, Терези, Скорпіон, Стрілець, Козеріг, Водолій

Єгипетські жреці – астрономи добре знали секрети прецесії, а основою їх розрахунків був Великий рік – 25920. Одна астрологічна епоха дорівнює 1/12-му періоду прецесії осі Землі і становить 2160 років.

 

Астрологічна епоха — це період години, протягом якої точка весняного рівнодення знаходиться в одному зодіакальному сузір'ї. Астрономи, астрологи, астрофізики, езотерики вказують низку дат, згідно з якими має починатися астрологічна ера Водолія.

Міжнародна астрономічна спілка відзначила дату переходу в епоху Водолія — 2614.

На думку ряду дослідників, сузір'я Рак понад усі інші в Зодіаку Дендер, що вказує на можливу годину його створення, коли точка літнього сонцестояння була в Раку.

Єгипетські Жреці пов'язували Дендеру з дуже далеким минулим Напис на храмі зазначає, що оригінальні плани є наслідком «ранньої примітивної епохи» і були виявлені у вигляді «давніх малюнків, намальованих на шкурах тварин за годинників послідовників Гора.»

Згідно зі списком Манефона, період правління послідовників Гора датується епохою раку – 6480-8640

Час будівництва Дендерського Зодіаку, можливо, відображається позицією ієрогліфів «Схід» та «Захід», які ці країни світу займали на межі віків Близнюків і Тельців, приблизно — 4320 років до нашої ери.

Учень, езотерика Друнвало Мелхіседека у книжці «Стародавня таємниця квітки життя» пише, що «у години, коли була Атлантида, Земля оберталася в протилежному напрямку. Теперішня північ була на півдні, і навпаки. Після повені Атлантиди не тільки полюси змістилися, але й Той пройшов п'ять змін полюсів: побачивши, як сонце встає зі сходу, і він бачив, як воно встає із заходу, потім зі сходу і знову із заходу — п'ять разів. протилежну полярності.»