Вважається, що ідеологія являється основною формою верховної ментальної потребності. Ідеологія, в свою чергу розглядається, як базовий вектор необхідності виживання та розвитку та розприділяється на ряд відгалужень, які витікають з її кореня; світоглядне,  філософське, релігійне, політичне, соціальне… З верховної потребності виходять дві основні рушійні сили; стимул та мотивація, де перше відповідає за адаптацію і виживання, а друге за прогрес і розвиток.  Правильна ідейна, або верховна потребність завжди виступає рушійною силою та місією цілого народу і найбільш дієздатна вона тоді, коли ініціює в народу наступальний характер. В Україні ще не сформована власна цілісна ідеологія, наразі існує незавершена форма верховної ментальної потребністі, яка не здатна повноцінно та однозначно відповісти на питання стимулу та мотивації, показавши приклад, шлях і місію для кожного учасника великої громади, великої народної сім'ї. Тому ідеологію, або верховну потребність необхідно розпізнати, зібравши всі важливі елементи в цілісну картину та застосувати в текучій дійсності.

   В будь якої успішної країни ідеологія завжди носить цілісну модель. В Україні ідеологія вважається не цілісною та до кінця не сформованою. Крайня права ідеологія зручно розмістилась на платформі етатизму лівої. Всі політ сили завжди борються проти когось не маючи чіткої власної моделі розвитку. Замість боротьби за; за сімейні цінності, за економічний прогрес, за обєднання та процвітання нам підсунули деструктивну форму проти; народ проти уряду, уряд проти народу, проти один одного і проти всього і вся.

   Верховна ідеологія повинна надати рішення, яким чином гуртом боротися ЗА, а не ПРОТИ, як творити, а не знищувати,  як надати вектор розвитку країні, візуалізувати її місію, роль та місце в міжнародному співтоваристві. Верховна ідеологія має мати відповіді на питання; хто ми і чого хочемо досягти в майбутньому? Наша невизначеність являється проблемою не тільки для наших партнерів та сусідів, вона також являється серйозною проблемою внутрішнього розвитку та прогресу в усіх напрямках.

   Верховна ідеологія повинна відігравати функцію драйвера об'єднюючого всі верстви та класи народу, ставши базовим двигуном його прогресу. Доктрина верховної ідеології повинна бути близькою, простою та зрозумілою всім; від власних громадян до іноземців. Верховна ідеологія створюється природньо або пришвидшено формується зовнішнім ворогом.

 

 

                                         Базовий елемент «Верховної Потребності».

 

    Базовим елементом «Верховної Потребності» являється світоглядна ментальна конструкція. В Україні згідно виклику часу повинна створитись відповідна світоглядна модель, як основа мислення та взаємодії. Архаїчні релігійні та державні світоглядні інституції такі, як стандартні релігії та освітні інституції перестали виконувати свої функції в результаті часової відсталості власних ментальних технологій. Зруйнований внутрішній установчий стержень особистості, який віками формували релігійні та правлячі інституції. Видумувати на рівному місці нові релігії в рамках сьогодення недоречно, тому що цей етап вже пройдений; адже ніхто в технологічний вік не захоче масово переходити на релігійний «гужовий транспорт». В такому випадку ми повинні розпізнати ту цінність яка була завжди з нами і це вільна філософія – любов до мудрості і пізнання; ось тут ми знову для себе можемо відкрити та прийняти за психологічну основу «вільну філософію», яка граничить з наукою і яка вже неодноразово формувала розвинуті народи; древню Елладу чи Рим та інші. Грубо кажучи, тільки вільна філософія, як дисципліна і сформувала цю технологічну цивілізацію, яку в даний момент для повноти щастя необхідно трансформувати в екотехнологічну, зробивши завершальний крок у формуванні розумної землі – «Ноосфери» з її нейронною системою у вигляді розвиненого та розумного людства.

  - Світоглядна модель має здійснити повернення до універсальної філософії з поступовим відходом від устарівшої релігійної моделі. Переусвідомлення Бога, як частинки себе та усього живого має стати психологічною основою.

   Світоглядна ментальна конструкція також включає в себе модель цілісної особистості, яка створює благо, як завершену особисту цінність у кожному із вибраних напрямків.

 

                                        Активний елемент «Верховної Потребності».

 

       Як відомо людина являється соціальною особистістю; немає розвинутого соціуму немає і особистості, як такої. Без суспільної системи організації людини просто не буде, а буде просто істота тваринного ряду, яка постійно бореться за виживання в дикому світі. Вищою суспільною формою самоорганізації на даний час являється держава. Держава це природнє явище, яке відіграє функцію суспільного органу в тілі людства. В здоровому організмі органи самодостатні і кожен виконує власну функцію заради виживання організму вцілому. Тому наступне завдання після створення продуктивного світогляду постає створення власної ефективної моделі самоорганізації у формі держави.

 

                    

                                                Концепт «Мережева Держава».

 

     

    Передумови становлення української нації в спектрі внутрішніх  потреб та геополітичного становища, включно з метаполітичною місією України, яка символьно виражена в її гербі Тризубі. Наша місія це консенсусна модель політики на межі світоглядних моделей заходу і сходу. Тризуб це модель балансу, яка звязує в одне ціле дві протилежні крайності, правого і лівого, сходу та заходу, чоловіка і жінки...

    Умовно кажучи з точки зору метаполітики Україна, як світоглядно так і територіально знаходиться на межі розподілу західного та східного світоглядів, який безпосередньо відображається на політиці та економічній моделі. Як західний так і східний світогляд має повноцінне право на життя. Це як інь — янь баланс, як взаємодія чоловічого та жіночого начала. І тут не потрібно конфліктувати, а натомість результативно взаємодіяти. Чоловік і жінка прогресують та продовжують життя коли вони гармонійно взаємодіють; тоді і продовження роду і достаток і життя... 

     Так званий «Колективний Захід»(Європейські країни, США, Канада...) завжди символізує жіноче начало, яке виражено; в структурі класового суспільства, парламентаризмі,  як алгоритму міжкласового консенсусу, у вільному ринку та приватному капіталізмі, в демократичному суспільстві з усіма можливими ліберальними крайностями та іншими суспільними тенденціями західного типу. 

    Так званий «Колективний Схід»(Азіатські країни, Росія, Китай, Тюрські та Арабські країни...)  завжди символізує чоловіче начало, яке виражено; в структурі станового(кланового) суспільства, в сильному лідері, клані та сильних позицій президентської структури. В такій типовій країні сходу завжди панівною буде одна релігія, одна партія (парламент носить другорядний характер), один лідер, один клан. Міжкласовий порядок вибудовує правитель з власним клановим оточенням, він переважно являється першою і послідньою інстанцією. Ринок управляється кланами в посередництві держави, де основою являється капіталістичний етатизм. 

    Такий світоглядний та політичний дуалізм згідно територіального імперативу породжує двохконтурну систему світової економіки. До першого контуру відноситься класична капіталістична система з використанням судного проценту, яскравим представником якої виступає фінансово – кредитна система США. Така система являється природнім продуктом класового суспільства.

    До другого контуру відноситься фінансова система державного етатизму, який яскраво представлений в РФ та  в Китаї .... Це типова фінансова система станового суспільства, де суспільство чітко розприділено по становому принципі.

    Тому в нашому випадку  ми повинні зайняти срединну геополітичну консенсусну стратегію тризуба, який зв'язує дві крайності, два світогляди; у свій час таку позицію зайняла Київська Русь і вона виявилась успішною у всіх планах включаючи досить сильні військові та економічні позиції. 

                                                 

                                               Перспективна модель майбутньої влади .

     Рухаючись далі маємо продемонтрувати модель суспільства та модель держави, в голову  процесів якої ставимо законодавчу вітку влади у формі Двохпалатного Парламенту, щоб назавжди зняти конфлікт інтересів у вищих ешалонах влади. Виконавча влада природньо має бути підпорядкована законодавчій, яка і створює для неї всі правила гри.

           Структура повноважень чотирьох верхніх віток влади:

  1. Законодавча влада — відповідальний професійний  Двохпалатний Парламент, який складається з нижньої палати уповноважених на контракті громадських представників терміном на два роки та виборних делегатів з розряду професіоналів у верхній палаті. Далі щоб унеможливити перетворення інституції парламенту в спекулятивну форму торгівлі інтересами, яка являється першою причиною його теперішньої неефективності, розділити між палатами функціональні повноваження, де установчі повноваження повинні належати нижні палаті, а законодавчі верхні палаті. Тобто нижня палата представників вибирає прем'єр міністра та повний склад кабінету міністрів, що тягне за собою повну відповідальність Парламенту за діяльність уряду. В свою чергу верхня палата парламенту займається виключно законотворчою діяльністю згідно запитів нижньої палати, уряду та суспільства вцілому. Таким чином ми нейтралізуємо конфлікт інтересів в самому парламенті, представники якого на даний час виступають сервісною службою впливових вітчизняних та іноземних фінансових груп. В результаті у верхню палату попадуть професіонали законотворці з розряду наукової еліти, а у нижню представники громад, які і візьмуть на себе основну функцію контролю над виконавчою владою.
  2. Виконавча влада – Уряд Держави, являється найвищим органом виконавчої влади. Забезпечує цілісний адміністративно — господарський процес держави.
  3. Президентська влада – президент та його апарат забезпечує представницькі, оборонні, внутрішні та зовнішні безпекові функції та являється гарантом конституції. Президентська інституція виконує своєрідну функцію наглядової ради. Причина сучасного регресу конфлікт уряду та президента в питанні хто являється найвищою виконавчою владою? Знявши цей внутрішній конфлікт ми розв'яжемо руки для прогресивного розвитку держави вцілому. З президентської інституції знімається вся повнота виконавчої влади, яка цілісно закріпляється за урядом держави.
  4.  Судова влада. Судді на рівні громади та району обираються людьми, а далі на рівень області і держави вже судівська колегія вибирає кращих з поміж себе на вищі пости сідівської інституції.

 

        Мережева Громада являється самодостатньою елементарною частинкою Мережевої Держави. Громади відносяться до базових державних інституцій, а всі активні державні інституції розробляються урядом виходячи з необхідності на чолі з відповідними міністерствами.

 

     Далі на черзі трансформація в єдину ефективну конструкцію грошової системи, біржових інституцій з ефективним обігом цінних паперів. В даному випадку об'єднуються в консорціум 24 банки на верхньому рівні з створенням 2400 дочірних відділень в кожній громаді. Така господарська структура разом з нацбанком та державою буде здійснювати ефективну емітацію національної валюти подібно ФРС США. Тільки в такому випадку ми станемо повноцінними володарями власних грошей та надійним партнером для наших союзників, адже правильна грошова система творить економіку, яка в свою чергу забезпечує достатком кожного із нас.

 

      Далі повинна постати чітка геополітична модель держави, де вона ставить перед собою високу ціль трансформуватись в  економічний, науковий, технологічний, культурний центр Європи, стає її ядром, її материнською та ментальною базою…

 

     І на завершення, замість популістичного політикуму на чолі з політиками маємо сконструювати соціальний та технологічний інженерінг на чолі з ефективними розробниками. Політична система, як інструмент здійснення влади має бути поступово трансформована в інженерінгову соціальну систему на чолі з талановитими соціальними та технічними інженерами. В мережеві державі інтегральний інтелект та сервісна технологічна інженерія замінять політиків з їхнім раковим політикумом.