Іманентність (лат. Immanens, «перебуває всередині») — це вчення про прояв божественного в матеріальному світі. Іманентність як вчення використовується різноманітними конфесіями, які стосуються монотеїзму, пантеїзму, пандеїзму або панентеїзм для пояснення зв'язку духовного світу зі звичайністю . Іманентність протиставляється теорії трансцендентності, в яких божественне виноситься поза рамками матеріального світу.
https://www.facebook.com/ElRobotdePlaton/videos/17...
Трансцедентальність — філософський термін, що характеризує те, що принципово недоступне досвідном пізнанню або не ґрунтується на досвіді. Протилежність — іманентність. У широкому сенсі трансцендентне розуміється як «потойбічне» на відміну від іманентного. Термін «трансцендентний» вживався у філософії Канта для позначення таких понять, як Бог, душа і інших. У крок з цим терміном йде поняття трансцендентального, яке спочатку характеризувало область абстрактних розумових категорій таких як річ, суще, істина, добро, зло.
Іншим значенням іманентності є якість внутрішнього вмісту, що залишається в межах людини, світу або розуму. Це значення більш поширене в християнській та інших монотеїстичних теології, в яких вважається, що єдиний Бог перевершує своє творіння.
Піфагореїзм висловлюється що НУС являється розумним принципом світу, що діє з математичним наміром. Це божественна причина, що розглядається в неоплатонізмі як перша еманація божественного . З Нус виникає світова душа, яка декларує народження царства. Далі піфагореізм каже, що Бог — це Отець, Мати і Син (Зевс). У свідомості Зевса ідеї чітко сформульовані і стають Логосом, за допомогою якого він створює світ. Ці ідеї стають активними в свідомості (Нус) Зевса. Теологія також пояснює, що Зевса називають Деміургом (Dêmiourgos, Творець), Творцем (Poiêtês) і Майстром (Technitês). Нус Деміурга виходить назовні і проявляє себе у формі ідей. А вони в свою чергу породжують рід людських душ .
Компонентами душі є:
1) вища душа, обитель інтуїтивного розуму (божественного Нуса);
2) розумна душа (logistiko) (місце дискурсивного розуму / Діано);
3) нераціональна душа (алогія), відповідальна за почуття, апетити і
руху. Зевс мислить сформульованованими ідеями (Логос). Ідея ідей (Eidos -
Eidôn) забезпечує модель Парадигми Всесвіту, яку Деміург розглядає в
своєму викладі ідей і створення світу відповідно з Логосом .