Назва карти: Маг. Чарівник. Чародій. Великий Мерлін. Алхімік. Цілитель. Творець. Циркач. Ілюзіоніст. Фокусник. Жонглер. Професіонал. Шахрай. Авантюрист. Маніпулятор.

                                               

Ключові слова: Ясність розуму. Допитливість. Спостережливість. Проникливість. Самопізнання. Концентрація. Знання. Натхнення. Імпульс. Думка. Ідея. Винахідливість. Оригінальність. Ініціатива. Плани. Мета. Юнацька самовпевненість. Бажання ризикувати. Оптимізм. Енергія. Воля. Красномовство. Публічні виступи. Комунікація. Хороші зв'язку. Дипломатичність. Гнучкість. Маніпулювання. Хитрість. Дія. Вправність. Спритність рук. Майстерність. Рух. Прогрес. Успіх. Самореалізація. Робота на себе. Виправданий ризик. Передбачення майбутнього.

Деміург, Чарівник, Фокусник
Бет (стежка 12, від Кесер до Біна, від Корони до Інтелекту)
Алеф та число 1
Гермес Трисмегіст, Великий Мерлін,
Алхімік, Цілитель
Воскресіння Лазаря
«Через терни до зірок»
«Бажай і добивайся»
Архетип Анімус, чоловічий початок.
Уран, Хірон, частково Плутон
Сонце як символ сили та теплоти.
Меркурій як символ гнучкості, кмітливості.
Телець, Близнюки
1-ий місячний день
Окультне значення картки — ВОЛЯ

Староєврейська буква: "א" (алеф)

Каббала: Шлях, що зв'язує Сефіру Біна з сефірою Кетер

Астрологічні значення: Меркурій.

                                           

Опис карти: Людина, з молодим обличчям і мудрими очима, на самоті. Він одягнений в червону мантію, яка говорить про бажання діяти. Його біла сорочка, висловлює чистоту помислів.

Згорнулася змія («ороборо" – алхімічний символ нескінченності світу і пізнання), що кусає свій хвіст, служить йому поясом. Він захищений своєю надбаною мудрістю. У правій руці (чоловіча енергія), піднятою до неба, він тримає золотий скіпетр, що нагадує подвійну свічку, символ могутності.

Його ліва рука (жіноча енергія) вказує вниз, на землю. Закон рівноваги: "що нагорі, те й унизу". Життя на землі відбиває вищі принципи і ідеали. Над головою у Мага знак нескінченності, злиття свідомого і несвідомого.

Лемніската уособлює обмін енергією між світами. Перед Магом, на вівтарі, лежать чотири предмети. Це символи Молодших Арканов, чотирьох стихій які він підкорив: кубки, ціпки, денарии і мечі.

Жезли (Вогонь) уособлюють волю, імпульс. Пентаклі (Земля) – матерію. Мечі (Повітря) – розум. Кубки (Вода) – душу. Навколо Мага квіти: червоні троянди і білі лілії. Це символи ордена "Золотої зірки".

Роза – це жіночий символ. Лілія – чоловічий символ. З'єднання чоловічого і жіночого начал.

У Таро чимало Арканів, які акцентують переважно силу несвідомого. Чарівник же акцентує силу, як підсвідомості так і свідомості. Магу властиві оригінальність і творчість, розум, кмітливість, активна життєва позиція, вільний дух, сила волі, впевненість у собі, уміння контролювати власні вчинки та впливати на інших людей, рішучість довести справу до кінця. Маг не знає страху.

Він не знає, що таке тремтіти, уникати і відкладати. Він здатний сам загорітися якоюсь ідеєю та інших захопити за собою. І те, що звичайним людям здається недосяжним, Магу бачиться лише як чергова вершина на його шляху. Маг — майстер комунікації, що він вміє так це спілкуватися. На відміну від жорсткого і не схильного до компромісів Імператора, Маг більш гнучкий і хитрий та, як правило, нікому не розкриває свою стратегію до кінця. Він може впливати на інших людей не тільки імперативним чином і його домінування не так прямолінійно, а тому може бути менш відчутним, але запросто може постаратися взяти владу в свої руки. Дії його не бувають випадковими, хаотичними та нелогічними – він ЗНАЄ, що робить. Але не завжди до кінця розуміє, що робить...

Це перша за номером карта Таро: будь-який шлях починається з самоусвідомлення та самовизначення. Маг втрачає абсолютну свободу волі Шута, але додає до волі знання, що робить його майстром своєї справи. Він сповнений творчої чоловічої сили. Його можна асоціювати із Сонцем та Меркурієм. Меркурій у високій своїй іпостасі — символ Волі, Знання та Слова-Логосу, що творить світи. У давнину Гермес (Меркурій) вважався покровителем віщунів і таємних наук, він служив вісником богів, передаючи їхню волю смертним людям, але той же Гермес — божество хитрості, і ділові давні греки до нього зверталися, коли починали якусь комерційну справу, особливо не Дуже законне. Крилатий вісник може повідомляти про отримання якоїсь важливої інформації – це ще одне значення картки. Посередницька, прикордонна роль Гермеса-Мага відзначена у Банцхафа і Акрона (посилаються у своїй іншого автора): "У прикордонних ситуаціях і системах, досягли своїх меж, архетип Гермеса-Меркурія проявляється всюди: він уміє напустити туману, дезорієнтувати....його звільняючий сміх стрясає систему. За часів соціальних катаклізмів, революцій і повстань завжди з'являється безліч спритників і хитрунів".

Маг недарма є першою картою колоди. Вона на самому початку подорожі вказує на те, що все створене не що інше, як сон, існування фокусницько створених божественних елементів, а життя — безперервна азартна гра. Чудеса природи, що здаються, є просто справи космічного чарівника. Фактично Маг подібний до Бога. Лемніската над його головою уособлює доступ до вищих знань та герметичний принцип "що нагорі, те й унизу". У його піднесеній руці – аж ніяк не меч, але жезло. Жезли – уособлення волі та думки, що управляє стихіями (духовністю чаші чи хреста, пентаклем землі чи косинцем вільного муляра, та енергією меча). Зображення на Аркані говорить про те, що Маг — король чотирьох стихій світу і данник чотирьох принципів магії: знати (чаші), думати (мечі), бажати (жезли) і мовчати (пентаклі). Маг уособлює силу свідомості та впевненість у своїх здібностях (частково корінну в невіданні), владу над силами, які рухають цим світом. Він відбувся зіткнення з недоступною раніше мудрістю, й у результаті зростання реалізаційної влади.

Хоча карта і вказує на високий потенціал свідомості, це не означає, що потенціал інших, підсвідомих сил у цей час можна знехтувати. Навпаки: готовність до дії, до успіху, на яку вказує Маг, ґрунтується саме на гармонії між свідомістю та підсвідомістю. Тільки завдяки впевненості в собі, що виникає внаслідок цієї гармонії, ми можемо зрушити з місця гори. Права рука Мага піднесена і вбирає силу згори. Права рука управляється раціональною лівою півкулею мозку. Жезл у правій руці Мага притягує творчу енергію з небес, свідомо фокусує її (у цьому сенсі він є "чарівною паличкою"). Хоча можна припустити, що набуття Магом натхнення, творчого бачення відбувається поза логікою. А ось через спрямовану на предмети ліву руку, керовану ірраціональною правою півкулею, сходить його вплив на прояви у світі. Карти також часто радять витягувати лівою рукою, щоб процес здійснювався не так логічно, як інтуїтивно. Тіло Мага у своїй є енергетичний канал втілення ідей, свого роду інструмент. Через нього у світ спрямовується те, що хоче бути створеним. Цей магічний жест, що дає можливість свідомості проектувати себе у світ, символізує принцип: "що нагорі, те й унизу".

Маг — це молодий вільний деміург, його думка матеріальна, світобудова в його розумі стає світобудовою наяву, що помислить, те і збудеться ... питання, що. Це індивідуалістичне творче самовираження, ще не до кінця приборкане відповідальністю. Стадія у духовному розвитку, де відбувається становлення особистості через творчі здібності, самовладне підпорядкування собі всіх аспектів життя при освоєнні ключового, є великий потенціал керувати собою і світом. Але насправді Маг ще наївний і самовпевнений. Світ бачиться йому ігровим майданчиком, він бадьоро деміургує, але з дитячим підходом Олександра Великого – дійти до краю світу, чого тут іти... Маг ще не знає, що його влада над світом закінчиться картою, де буде тільки Світ, а його самого не буде. У Магові втілено дитячу самовпевненість і міць атлантів, які використовували свої енергетичні та гностичні здібності праворуч і ліворуч, поки планета не зійшла з котушок. Тож тут завжди є специфічний ризик. Свій ризик є у будь-якому Старшому Аркані, на будь-якій стадії розвитку.

Маг дійсно панує над внутрішнім і зовнішнім світом, а тому вже на цьому щаблі виникає спокуса вважати, що мети досягнуто; хоча насправді це лише "ігрова кімната", перший крок на шляху зростання, становлення здібностей через предметну діяльність, і Маг – це Учень. Це комплекс Бога у дитячій стадії духовного розвитку. Владна самовпевнена особистість з відчуттям безмежних здібностей впливати на реальність. Залізна сила волі, мужність та почуття всевладдя – досить підлітковий набір самоствердження на стадії, коли вперше вдається виявити самостійність. Але якщо раптом станеться перебір, життя змусить освоїти куди тихішу, точнішу і акуратнішу поведінку.

Маг може означати також ініціацію — обряд посвяти непосвяченого. Це надзвичайно важливий поріг у житті кожної людини.