Суспільна організація зіткнулась з постмодерним явищем вільного анонімного капіталізму, який що раз менше керується з точки зору людських цінностей; духовні, моральні, честь, правда, закон, повага та ін. На даний час ми маємо справу з холодною цифровою капіталістичною машиною, яка бездушна та інколи аморальна. Вона запрограмована на збільшення прибутків любою ціною; акції, біржі, ринки, поглинання, викачування ресурів не зважаючи на екологію людини і природи. Система анонімного капіталізму давно уже стала інтернаціональною з власною панівною елітою, яка практично найбільше впливає на світовий порядок денний, але вже не з людської точки зору, а відштовхується уже із машинних законів руху та примноження капіталу. І це символічне зло, яке нищить людські цінності та екологію землі і яке на даний момент творить сучасну цифрову тюрму для людей. Але все ж таки явище анонімного капіталу не являється абсолютним злом, а навідь і корисним трансформаційним процесом. Абсолютним злом воно стане коли застряне у власному розвитку та зупиниться на етапі моделі суспільства у вигляді «цифрової тюрми», управляємої уже не людьми, а холодними математичними цифровими машинами, роботами, які вже діятимуть за власними матиматичними алгоритмами: цифрові банки, біржі, кошельки, комунікація, гаджети, соціальні мережі та ін.

60431061057d0.jpg

Наше завдання продовжити технологічний шлях трансформації та запобігти застряти технологічній революції на етапі «цифрової тюрми» та владою роботизованого анонімного капіталізму, небезпека якого полягає у знищенні людини, як виду та її ореалу природнього середовища. Якщо вважати вільний анонімний капіталізм, як проміжний трансформаційний період, як етап переходу до досконалішої моделі то він не зважаючи на ініційовані ним війни, соціальні потрясіння та нищення екології, грає все ж таки позитивну роль в розвитку людства в цілому. Наприклад людство приблизно 10 тис. років мало кількість приблизно 3-4 млн. по всій планеті і така ситуація тривала довший час. З народженням перших паростків науково-технічної революції запустилась машина вільного руху анонімного капіталу, який вагомо вплинув на трансформацію суспільства і уже в 1800 році кількість людей на земній кулі становила приблизно 1 млрд. осіб. Далі з нарощуванням науково — технічного прогресу та пришвидшення руху анонімного вільного капіталу кількість населення за короткий період 200 років становила вже більше 8 млрд. людей станом на 2020р. Тенденція росту кількості населення та рівня технологічного прогресу невпинно зростає і деякі гарячі голови виношують ідею заселення людьми вже інших планет та готують для цього Марс. Але не потрібно занадто панікувати поки що все йде добре. Поки що ми технологічно не готові виходити освоювати ближній космос, але це невдовзі відбудеться з освоєнням кардинально нових технологічних методів та рівнів мислення, адже ми рухаємось в епоху Ноосфери в період розумної Землі, де людство виступить в ролі її інтелекту в ролі своєрідної нейронної сітки землі за допомогою якої вона і трансформується в Розумну планету. І так як кількість нейронів в розвинутому людському мозку становить приблизно 90 млрд. одиниць так і критична маса розвинутого людства повинна мати таку ж кількість. На землі вистачає багато місці для освоєння та облагородження і основну життєву енергію ми повинні зосередити на екологічній трансформації непридатних для людей територій за для розширення життєвого людського та природнього ореалу придатного для життя та розвитком науково-технологічного прогресу. Тому точкою сингулярності наступного трансформаційного витка людства постає альтернативна фінансово-господарська система, яка завжди являлась базовим каталізатором розвитку, як особистості так і суспільства в цілому.

І так наступний етап еволюційного витка перехід від цифрової влади вільного анонімного капіталізму в систему інтегрального громадського капіталізму чітко розприділеного по територіальному імперативі з державними структурами. Як повноцінними органами в організмі людства. Нову фінансово-господарску систему потрібно розвивати з кожної держави зокрема граючи по одинаковим правилам і створюючи цілком нову площадку фінансових взаємовідносин.

В свою чергу Україна, як держава так і нація повинна не тільки акцентувати увагу на вланій архаїці та історичній несправедливості, а закачати рукава і творити власні перспективні концепти. Хватить уже нити і апелювати до власної жертовності; вічностраждальців і вічнообіжених. Потрібно уже щось корисне пропонувати і людству і повірте інтелектуального активу в нас предостатньо, просто необхідно консолідувати зусилля в конкретному напрямку. Ми, як нація повинні запропонувати власний варіант:

На даний час Україна, як держава і як нації не генерує серйозних ідей планетарного рівня, маючи на це весь необхідний інтелектуальний актив, а натомість застрягла на генерації низьковартністних світогладних фрагментарних симулякрів. Справжня достойна ідея повинна бути простою, необхідною, зрозумілою, всеохоплючою альтернативною системою готовою для застосування. Ідея, яка здатна мобілізувати маси і надати їм потенційну енергію розвитку та перспективи. Ідею, яка б скерувала владу в потрібному напрямку, та не дозволила паразитувати їй більше на синтементальних фрагментах особистості, виводячи на власний п'ядестал спекулянтів, авантюристів та пройдисвітів, які крім власних шкурних інтересів нічого більше і не бачать і не розуміють. На даний час істина влада перестала бути в руках керманичів держав, не говорячи вже про рядових громадян. Центр влади сьогодення зосереджений вже навколо власників анонімного капіталу(власники цінних паперів, крупних рахунків, інвестиційних резервів, деревативних прав власності: диктатори, олігархи, крупні співласники транснаціональних корпорацій та ін). Колись цей центр влади був зосереджений на титульних особистостях в ієрархічній послідовності: імператор, король, дворянство, графи, барони та ін. Але після перехоплення влади капіталістами вона набула одноманітного забарвлення – зеленого кольору з гаслом гроші понад усе.

Тому на порядок денний, як ніколи потрібно підняти питання альтернативної фінансової системи, яка б виступила повноцінним конструктивним інструментарієм та служила інтересам всіх людей, а не кучці привілейованих особистостей, які зайняли за допомогою капіталу вершину харчового ланцюга. Влада в такому режимі все більше перетворюється на театральну постановку в якій розігруються потрібні ролі депутатів, чиновників, правителів, а режисери та продюсери лишаються поза кадром, збираючи прибутки з чергового театрального показу. Позакулісні гравці вивели гроші основним ігровим симулякром, основною ідеологією і ціллю життя, нівелювавши при цьому всі людські цінності. Але такий стан речей до добра не приведе тому на порядку денному народження альтернативної фінансово-господарської парадигми Громадський Інтегральний Капіталізм, або просто «інтегральний капіталізм».

За допомогою інтегрального капіталізму власному національному господарництві можна і потрібно навести лад раз і назавжди, провівши кардинальні зміни в системі мислення та особливому економічному методі, який складений з двох базових векторів економічного курсу держави:

- інтегральний фінансово -інвестиційний національний вектор. Основна інвестиція держави здійснюється в кінцевого власного бенефіціара – людини громадянина.

- інтегральний фінансово-логістичний національний вектор. Замикання всієї економічної логістики на власній фінансово – господарській системі — Громадській Корпорації. Для запобігання витоку національного капіталу за межі власної країни та акумулювання фінансової спроможності громадян України та створення прогресивної економіки з інноваційними процесами та технологіями.

На простому прикладі головна і єдина інвестиція держави має здійснюватись безпосередньо у власного громадянина, а уже він розпоряджається цими активами на свій розсуд; оплачує кращу школу, садок, комунальні послуги та інше. Але власні розрахунки веде в рамках інтегральної господарсько- фінансової національної системи — Громадської Корпорації , яка виробляє всі необхідні товари і послуги. Наприклад: якщо в тебе на рахунку гроші ти можеш їх тратити тільки в середині системи ( нерухомість, машини, обладнання, ресурси та ін.) Неможливо оплатити товари чи послуги тих компаній, які не мають особливого договору про співпрацю з громадською корпораціїю. Тим самим ми замкнем всі фінансові цикли у внутрішній фінансово господарській системі, подібно до кровоносної системи в організмі.

Держава в свою чергу повинна в новій інтегральній парадигмі не фінансувати суспільні об'єкти ; комунальні господарства, лікарні, об'єкти інфраструктури та інше, а спрямувати весь наявний капітал кінцевому громадянину , а уже він буде достойно оплачувати за власні товари і послуги, навчаючись відповідальності та господарській активності. Замість фінансування критичних об'єктів держава фінансує у власних громадян, які в свою чергу фінансують ті самі об'єкти з власної доцільності. Так наприклад, я отримую на місяць 21 тисячу гривень базової державної інвестиції та достойно оплачую національні товари і послуги; 1 тис. гривень в місяць за дитину в школі, 1 тис за садок, 3 тис за комунальні послуги. Таким чином ми капіталізуємо та виводимо на власний достойний господарський розрахунок хмару проблемних обєктів, які покращать власні умови та будуть боротися за клієнта. Тобто, таким методом ми ліквідуємо всі види можливої корупції та забезпечимо внутрішній господарський розрахунок громад та їх господарських об'єктів; школи, комунальні господарства та інші. Ми такою правильною державною інвестицією забезпечимо приток фінансової крові в громадський організм, забезпечивши його можливістю виживання та процвітання, але за одної умови із правильними замкнутими фінансовими зв'язками, для унеможливлення витоку громадського капіталу – крові соціального організму. Система взростить заможнього громадянина, господаря в своїй сімї, громаді та державі.