Згадуючи епоху Київської Русі, перші на думку нам приходять Володимир Великий, Ярослав Мудрий, яких ми увіковічили в грошах, великій кількості пам'ятників та вулиць. В даній же статті ми переглянемо, як саме увіковічена постать ще одного князя в сучасній Україні.

В першу чергу розглянемо князя Святослава в шкільній освіті, а саме підручниках. Тут одразу помітно значну відмінність між радянськими підручниками і сучасними українськими. Кількість матеріалу в українських підручниках значно збільшилась, Святославу почали відводити окремі параграфи та практичні заняття пов'язані з його походами. Підручник насичений ілюстраціями та реконструкціями зображення князя. Радянський же підручник відводив Святославу лише окреме місце в параграфі, а зображень не залишав. Хоча слід відмітити, що ставлення до князя в обох періодах однакове, різниця лише в кількості матеріалу. Збільшення уваги до князя також прослідковується в появі пам'ятників йому в Україні. Святослав, велику частину життя провів в походах, тому символічно, що на пам'ятниках він тримає зброю в руках. Один із пам'ятників взагалі був встановлений на території 3-го полку спецпризначення, а сам полк з 2018 року носить ім'я князя Святослава Хороброго. Помітне також зростання чисельності вулиць які носять ім'я князя. Це зростання зумовлене періодом декомунізації, а самі вулиці рівномірно розташовані, як у великих містах так і в маленьких населених пунктах.

Підкресливши основні риси князя, можна розглянути присвячену йому пам'ятну монету, на якій він на тлі язичницьких богів зображений з піднятим мечем та щитом, немов рветься в бій. Що цікаво, постать князя не обійшла осторонь і футбольне життя України. Ультрас «Динамо» Київ, широко використовують в своїй символіці образ князя. Він відображений в банерах, піснях та навіть випущено журнал «Святослав». Для ультрас клубу він став символом жаги до перемог, які так важливі українському футболу. Місце ж смерті князя увіковічено на острові Хортиця, який являється одним із цікавих туристичних місць України.