Перевірка Національного агентства з питань запобігання корупції підтвердила, що народний депутат із фракції «Батьківщина» Михайло Волинець не задекларував користування елітним позашляховиком. У НАЗК встановили, що, таким чином, він вказав у декларації недостовірні відомості на суму понад мільйон гривень, що є «ознаками злочину, передбаченого ст. 366-2 Кримінального кодексу України». Мова йде про авто Toyota Highlander. Отже не «замовлення», а факт!

Наприкінці минулого року я написав текст, де навів факти корупційних діянь народного депутата та голови Незалежної профспілки гірників України Михайла Волинця. Стаття викликала справжню істерику у нардепа. Мене звинуватили в «замовленні».

Проте, тепер НАЗК на підставі аналізу даних з Єдиного інформаційного простору системи безпеки «Безпечне місто» встановило, що Михайло Волинець понад пів року користувався автомобілем Toyota Highlander – це підтверджено знімками фотофіксації вказаної системи у період з 6 квітня до 31 грудня 2020 року.

При цьому сам депутат у своїх поясненнях Нацагентству зазначив, що цим автомобілем не їздить, натомість використовує «карту киянина» та надає перевагу громадському транспорту.

Перевірка Нацагентства виявила «постійні маршрути, які пов'язані з місцем проживання суб'єкта декларування, його місцем роботи та об'єктом нерухомості, який належить його матері».

Додатково в НАЗК отримали дані від експлуатаційної компанії відносно радіо-брелків, якими користувався народний депутат для в'їзду і виїзду – і вони збіглися з його рухом по маршруту, встановленим за допомогою системи «Безпечне місто».

«Вказане може свідчити про користування суб'єктом декларування вказаним транспортним засобом не менше від половини днів звітного періоду, у тому числі, але не виключно, 31.12.2020», – йдеться у довідці.

Раніше на те, що Волинець не вказує володіння і користування автотранспортом, звертали увагу у своєму розслідуванні журналісти програми «Схеми», автор цього тексту та інші розслідувачі.

Отже, пан Волинець банально збрехав та ухилився від декларування незаконно набутих статків. А звідки гроші на Toyota Highlander у Волинця? Є в мене відповідь і на це питання: від олігарха, в інтересах якого голова НПГУ й працює. Потрібні докази?

Почнемо з того, що його син працевлаштований в женевському офісі Метінвесту Рината Ахметова.

По-друге, більшість активностей профспілки Волинця відбуваються на шахтах, де немає інтересів ДТЕК (того ж Ахметова).

По-третє, головний профспілковець країни переймається виключно вибиванням зарплатних грошей і жодним чином не цікавиться долею вугільної промисловості, сприяючи призначенням директорами на держшахти «гробарів» вугільної галузі.