СКІЛЬКИ  МОЖНА КУПИТИ НА ЗАРПЛАТУ  ДИРЕКТОРА?

Надвисокі зарплати директорів українських державних компаній  викликають подив навіть у керівників транснаціональних кампаній. А що викличе той факт, що заробітну плату українські директори самі собі і призначають?  

Так, директору ПАТ «Укрнафта» С.Ф. Корецькому за ЙОГО  ж дорученням та ЙОГО  ж вказівкою була  нарахована та виплачена заробітна плата за листопад 2022 – січень 2023 року. З переплатою понад 700 тисяч гривень (і це за неповних 3 місяці).  Цей факт було виявлено в ході перевірки державної аудиторської служби. Керівник перебував на посаді близько ста днів, про що тріумфально доповів в інтерв'ю ю для вітчизняних ЗМІ.                                                                                                                      Тепер уважно вчитайтеся, особливо ті громадяни України, які вже на днях відчують зростання цін на енергоносії в тому числі. Окремо – пенсіонери, який підвищили мізерну пенсію на три сотні гривень. Лише за листопад минулого року, наприклад, ПАТ «Укрнафта», як  це можна побачити з податкових джерел, сплатила С.Ф.Корецькому спочатку мінімальну заробітну плату, але вже в грудні провела перерахунок цієї суми, та провела доплату за листопад, виходячи з розміру приблизно 1 560 000 гривень на місяць. Ви не помилилися. 1 560 000 гривень – заробітна плата лише за один місяць. А таких місяців було три. Але неофіту-директору цього здалося мало і він начислив собі ще 700 000 премії. При цьому контракт із паном С.Ф.Корецьким було підписано лише 16.02.2023 року. Тобто нарахування грошей С.Ф. Корецькому було незаконним. Сам Корецький, мотивуючі власні накази про нарахування самому собі премій, посилається на… усну домовленість с Офісом Президента.

Тим часом державна аудиторська служба,  наполягає, що в існуючому корпоративному стані (пряме володіння Міноборони 49,9 % акцій, та опосередковане володіння державою через НАК «Нафтогаз України» 50% +1 акція) заробітна плата С.В.Корецького повинна бути обмежена тією Постановою, за невиконання якої наразі НАБУ притягує до відповідальності А.Коболева. Тому, в контракт С.В.Корецького можна було вписати суму 1 246 500 гривень на місяць (межа заробітної плати керівника ПАТ «Укрнафта» як  підприємства державного сектора економіки).                    Таким чином, маємо задокументований склад злочину ― перевищення службових повноважень директором Корецьким, що призвело до завдання значної шкоди ПАТ «Укрнафта» ― виплата собі заробітної плати без контракту протягом 3 місяців.

«Ми – Держава, це погоджено в Офісі» ―  головна теза одного дуже здібного директора. Цікаво обговорити цю думку не лише із  відповідальними працівниками НАБУ,  але і  солдатами та офіцерами на «нулі», які захищають цю Державу, ціною власного життя. Без премій.

                                                                     Проф. Микита Василенко,               видання «Солдат».