Повідомити про помилку

Україна відновила експорт електроенергії до Європейського Союзу

30 червня 2022 15:01
Події
views 307
shares 0
comments 0
Підписуйтесь на наш Telegram telegram Підписатися

Україна з 30 червня відновила експорт електроенергії до країн Європейського Союзу. Потенціал складає до 2,5 ГВт на суму 70 млрд гривень. Про це повідомляє прем'єр-міністр Денис Шмигаль у Telegram.

«Сьогодні з першої години ночі такий експорт пішов у напрямку Румунії. Початковий обсяг складає 100 МВт», — напивав він.

Перший аукціон на розподіл пропускної спроможності до Румунії відбувся 28 червня. На першому етапі доступна пропускна спроможність міждержавних перетинів (експорт/імпорт) розподілятиметься лише на добових аукціонах, буде обмежена обсягом до 100 МВт та підлягатиме щоденному аналізу. Разом із цим наразі розподіляються лише перетини в напрямку Румунії.


«Енергетичний безвіз із ЄС, який запрацював у березні цього року, дає свій дуже осяжний та практичний результат. Лише за перший день державне підприємство „Укренерго“ заробило 10 млн гривень на продажі доступу до міждержавного перетину»
, — повідомив Шмигаль.

За його словами, потенціал експорту української електроенергії до Європи складає до 2,5 ГВт. За таким сценарієм держава зможе отримувати понад 70 млрд гривень на рік.

«Після перемоги України у війні це дозволить суттєво збільшити інвестиції в галузь та модернізувати її до найкращих європейських стандартів. Енергетика стане одним із драйверів відновлення нашої економіки, як уже стала драйвером нашої інтеграції в ЄС», — зазначив прем'єр.

 

Увага!

Найоперативніші новини зараз на нашому телеграм каналі https://t.me/site_ua

Приєднуйтеся! Слава Україні. Разом переможемо! 

Коментарі

Інші новини по темi