Православні українці 7 січня відзначають Різдво Христове – одне з головних християнських свят. Цього дня віряни прославляють народження Ісуса Христа. 6 січня православні відзначають Святвечір.
Всі християни світу відзначають Різдво 25 грудня, але за різними календарями. Католицьке Різдво святкується за новим григоріанським календарем – тим, за яким ми всі живемо. Також Різдво 25 грудня відзначають протестанти і більшість православних.
25 грудня – це лише умовна дата Різдва. Точний день народження Ісуса встановити не можна.
Різдво: історія свята
У це свято віруючі відзначають народження Ісуса Христа в місті Віфлеєм. Його батьки Марія і Йосип вирушили в це місто для участі в перепису населення. Там вони залишилися ночувати в печері для худоби. Вночі у вагітної Марії почалися пологи. Так народився Ісус.
Над цією печерою яскраво засяяла зірка. Пастухи і волхви з околиць по зірці прийшли подивитися на Месію і принесли йому подарунки. Цар Ірод дізнався про народження Спасителя і наказав убити всіх новонароджених чоловічої статі в країні. Але ангел попередив Йосипа і Марію, і вони зуміли втекти до Єгипту з немовлям.
Як святкують Різдво в Україні: традиції
Святкувати Різдво в Україні розпочинають 6 січня, з появою в небі першої зірки. Цього дня варто відвідати церковну службу, а до святкової вечері подають 12 пісних страв і всією сім'єю підносять молитву Богові.
У свято Різдва, 7 січня, завершується сорокаденний Різдвяний піст – і вірянам дозволяється їсти скоромну їжу.
У свято українці відвідують богослужіння та вітають одне одного словами: «Ісус народився!» – «Славімо Його!».
Ще одна різдвяна традиція – встановлювати мініатюрні театри-вертепи, тобто сценки, які розігрують народження Христа. У деяких регіонах на Різдво плетуть дідух – прикрасу у вигляді снопу жита, яку ставлять у куток дому на щастя.
Що не можна робити на Різдво
- Одягати старий або брудний одяг.
- Працювати по дому.
- Лаятися і сваритися, особливо за столом.
- Відмовляти в допомозі.
- Полювати і рибалити.