Повідомити про помилку

У Харкові помер колишній в'язень фашистських концтаборів Ігор Маліцький

23 листопада 2021 11:04
Події
views 653
shares 0
comments 0
Підписуйтесь на наш Telegram telegram Підписатися

У вівторок, 23 листопада, у Харкові у віці 96 років помер вчений, антифашист, колишній в'язень фашистських концтаборів Ігор Маліцький. 

Сумну звістку у своєму Facebook повідомив депутат Харківської міськради Ігор Ісаєнко. Малицький був головою Харківської обласної ради борців антифашистського опору, колишніх в'язнів фашистських концтаборів, ветераном праці, відмінником освіти України, Кавалером ордена «За заслуги» – ІІ ступеня, а також професором та кандидатом технічних наук.

«Друзі. Цієї ночі пішов у засвіти Ігор Федорович Малицький», – написав Ісаєнко.

2020 року, Малицький, незважаючи на свій поважний вік, відвідав воїнів ЗСУ на Донбасі. Тоді український журналіст Леонід Логвиненко нагадав, що ще хлопцем Малицькому довелося пройти пекло чотирьох нацистських концтаборів, серед яких був і «Аушвіц» в Освенцимі.


Ігор Федорович народився 12 лютого 1925 року у Харкові. На долю його сім'ї випали роки політичних репресій і Друга світова війна. Батько був репресований в 1938 році, мати померла після війни, а самого Малицького під час окупації Харкова в 1943 році викрали німецькі загарбники і вивезли до Німеччини. Пройшовши через концтабори, він взяв участь у повстанні у травні 1945 року, і з групою колишніх ув'язнених з боями пішов назустріч визволителям.

Наукова діяльність Малицького налічує понад 100 наукових праць, більш ніж 80 навчальних посібників, 15 патентів і авторських свідоцтв. Він вів активну роботу з патріотичного виховання молоді. 

Під час Другої світової Маліцький пройшов страшні концтабори Аушвіц, Терезін та Маутгаузен. Над ним ставив досліди нацистський «ангел смерті» Йозеф Менгеле, але Маліцький вистояв.

Теги

Коментарі

Інші новини по темi