У разі розгерметизації салону натягніть кисневу маску спочатку на себе, потім — на дитину, потім — на сусіда, а якщо всі довкола вже врятовані — можна йти рятувати літак.

Це трохи розширена версія відомої цитати стюардес, де йдеться тільки про себе і про дитину, бо навіть встигаючи подбати про себе і про найближче коло, багато українців відчувають щоденну провину, наче недостатньо роблять для рятування країни, недостатньо звертаються до заходу, недостатньо допомагають ЗСУ, недостаньо, недостатньо… 

Таким є основний лейтмотив моїх психологічних консультацій отстанніх кількох тижнів. Ба більше: щодня, кожного дня цієї війни, мені доводиться неодноразово повторювати це й самій собі. Бо якщо ти не подбаєш про себе, то непритомний ти не зможеш подбати ні про дитину, ні про літак, ні про Україну. Разом з цим ти завдаватимеш багато клопоту іншим, які будуть вимушені рятувати ще і тебе, бо також не зможуть залишити тебе непритомним і безсилим.

Спочатку подбай про себе: про свій сон, про свою безпеку, про своє харчування, про свій емоційний стан, про достатню кількість води в твоєму організмі. Потім подбай про тих, хто від тебе залежить, будь то батьки, діти, клієнти чи ті, кому ти вже взявся допомогти. І лише потім, якщо в тебе лишатимуться сили, зроби щось для рятування всього нашого рідного літака. Бо ти вже для всієї країни зробив найголовніші кроки, піклуючись про себе і про найближчих людей.  

Спочатку маску на себе, потім на дитину, лише потім — рятувати літак. Пам'ятай про це.