Путін — нарцисичний соціопат. 

Так мені здається, бо діагностувати по відеороликам і уривкам, які він видає назагал — погана ідея. Вчора я була на вебінарі Венді Бехарі, яка є засновником центрів когнітивної  і схематерапії і спеціалістом саме з нарцисичного розладу особистості. 

До того ж нещодавно (відчувається, наче минуле життя) я особисто прожила два роки з нарцисичним соціопатом в близьких стосунках. Більшу частину цих відносин я намагалася (і мені вдавалося) запобігти його деструктивним планам щодо «винищення» кількох організацій, які його вигнали. І от що я можу сказати з приводу знешкодження нарцисичного соціопта: 

Він хочу бути героєм!
Його головна мета — бути героєм.
А оскільки він не сприймає людей, як суб'єктів, вони для нього лише інструмент, то він не зупиняється на жодному з етапів маніпуляцій, вбивств чи то людських страждань, якщо це призведе до його мети. Або якщо йому здається, що це призведе до його мети. Мети — бути героєм. 

Як мені вдавалось запобігти деструктивним діям такої людини? 

Є лише один варіант. При перемовинах з такими людьми ми маємо показати їм інші шляхи бути героєм. 

Наприклад, якщо ти спочатку заробиш грошей та отримаєш підтримку більш сильної організації, а вже потім «їх всіх виєбеш», то тебе будуть поважати більше навіть всередині цієї організації. Більш того, більша її частина може побачити нового лідера саме в тобі! То ж спочатку зосередься на власних доходах і розвитку.

Або. 

Якщо ти покажеш, що рятуєш і власну економіку, і життя власних солдатів, і життя мирних українців, припинивши війну чи обравши якийсь інший шлях — ти будеш героєм не тільки для власного народу, а й для всього світу! Більш того, частина українців захоче до тебе приєднатися! 

Що перше, що друге твердження неправда. Але тільки такі ідеї можуть заспокоїти нарцисичного соціопата та змінити його часто істеричні рішення, продиктовані агресією і жагою до визнання власної грандіозності.

Я не знаю, навіщо я це пишу. Навряд на перемовинах з путіним хтось прислухається до цієї поради. Але багато людей, які формують інформаційний фронт, питали мене, як взаємодіяти з пропагандою в рф чи будувати стратегії щодо впливу на той бік. То ж потрохи я буду ділитися штаточками знань, які в мене є, бо зібрати їх тут і зараз у єдину картину, вибачте, я не можу. Психіка занепокоєна та не дає думати системно. Можливо, виписуючи шматками, згодом в моїй голові збереться готова стратегія, як часто бувало раніше.

Котік зі зброєю від мого друга.
Картінка не просто так, а заради окситоцину.