Оскільки Київ збентежений оргією на Щекавиці, давайте поговоримо про важливе. А саме про біологічне значення орального сексу для людини розумної.
Цієї весни лікар надав одній з сестер Кардаш'ян дивну рекомендацію: вживати сперму свого бойфренда 4 рази на тиждень для підвищення фертильності. Бойфренду ця рекомендація дуже сподобалась, а от спільнота підписників була збентежена. Давайте розбиратись з точки зору науки, чи дійсно оральний секс допомагає при розмноженні?
Для організму матері плід на 50% чужорідний об'єкт. І цілком природньою реакцією імунної системи повинна стати боротьба з ним. Тим часом у чоловічій спермі є висока концентрація антигенів. Потрапляючи до організму жінки, ці антигени можуть стимулювати розвиток імунологічної толерантності до майбутнього плоду – тобто придушення імунного відторгнення. Звучить дивно, але наукові дослідження дійсно показують, що оральний секс є дієвим способом знизити прееклампсію та ризик невиношування. Так працює механізм оральної толерантності.
Оральна толерантність – це відсутність місцевої та системної імунної відповіді на надходження антигенів через рот, найчастіше харчових. Справа в тому, що надходячи з їжею, білки в кишечнику проходять через специфічну обробку місцевою імунною системою. У процесі цього утворюються спеціальні слизові оболонки Foxp3+Tregs and Foxp3-Tregs клітини. Вони забезпечують місцеву та системну імунну толерантність, щоб ми могли безпечно їсти продукти.
Добре відомий спосіб стимулювати імунну толерантність — це пероральний вплив, можливо, тому, що кишечник має найбільш адекватне поглинання без запального середовища. Кельман та інші вчені припустили, що потужним способом індукування толерантності до батьківської HLA-антигенів плода під час вагітності буде вплив цих антигенів через сім'яну рідину на слизову оболонку ротової порожнини (Koelman et al., 2000).
Тобто вчені припустили, що у жінок з періодичними викиднями було менше орального сексу, порівняно з жінками з вагітністю без подій. На підтримку цієї теорії вони дослідили, що як оральний секс, так і ковтання сперми знижують частоту невиношування (Koelman et al., 2000). Дослідження показало, що жінки з рецидивуючим викиднем мали менше орального сексу в порівнянні з жінками з вагітністю без подій.
Інше дослідження показало, що практика орального сексу була аналогічною у 60% жінок з двома викиднями в порівнянні з контрольною популяцією (N = 110), але 44,5% жінок у контрольній групі ковтали сперму порівняно з 24,2% жінок з рецидивним викиднем, які її випльовували (Mattar et al ., 2005).
Ці дослідження відповідають гіпотезі про те, що кишечник має найбільш адекватне поглинання за відсутності запального середовища (Sosroseno, 1995; Brandtzaeg, 1996), а сім'яна рідина містить розчинні антигени HLA, які вже можуть викликати материнську імунну толерантність до спадкових батьківських антигенів плода.
Тобто з точки зору розмноження, оральний секс з подальшим ковтанням сперми є найбільш ефективним способом сформувати толерантність до чужорідної половини майбутнього плоду. А таким чином оральний секс не є лише людською примхою, а еволюційно обґрунтований.
Постає питання, невже лише феляція має біологічну користь, а кунілінгус залишається осторонь?
Звісно, ні. Нам давно відомо, що запліднення може статись без оргазму жінки — сперматозоїди можуть пройти шийку, матку, труби. Але оргазм допомагає швидше пройти шлях від піхви до труби. Відбувається релакс матки, судин, тазових органів, оновлюється кровообіг і тоді цей процес проходить набагато швидше. Тож все, що приносить задоволення жінці, рівносильно важливо для розмноження.
Підсумуючи: так, ви все ще можете завагітніти і виносити дитину без орального сексу, але наука і дослідження показують, що з ним це робити швидше і ефективніше. А на будь-які спроби натякнути на те, що це щось нездорове, ви тепер завжди зможете апелювати ханжам, що оральний секс є щонайменше еволюційно обґрунтованим і існує невідривно від процесу розмноження.
З дослідженнями можна ознайомитись тут:
Correlation between oral sex and a low incidence of preeclampsia: a role for soluble HLA in seminal fluid? Journal of Reproductive Immunology. 2000 Mar;46(2):155-66.
Mechanisms of oral tolerance Clin Rev Allergy Immunol. 2018 Oct; 55(2): 107–117.
Oral tolerance as antigen-specific immunotherapy Immunotherapy Advances, Volume 1, Issue 1, January 2021, ltab017
Oral sex is associated with reduced incidence of recurrent miscarriage Journal of Reproductive Immunology Volume 133, June 2019, Pages 1-6