Два дні тому вийшло спільне розслідування німецьких видань та стаття New York Times щодо вибухів у «Північному потоці-2», де є припущення, що в цьому є український слід.
Спільне розслідування німецьких видань ARD, Kontraste, SWR і Zeit опублікувало матеріал щодо вибухів у NS-2, які були восени 2022 року.
Розслідувачі повідомили, що німецькі слідчі змогли ідентифікувати судно, яке, ймовірно, могло використовуватися для підриву газових магістралей. Ідеться про яхту, орендовану в польської компанії, яка, ймовірно, належить двом українцям.
Слідчі з Німеччини наразі не знають чи справді це могли бути українці, чи це могла бути спеціальна операція, яка має на меті дискредитацію наших громадян за кордоном та у подальших звинуваченнях у підривній діяльності на території Європи.
При цьому, поліціянти повідомили, що в операції брало участь 6 осіб, але при цьому питання їхнього громадянства є невідомим, адже скоріше за все вони мали підроблені документи.
Слідчі також заявили, що яхта з якої здійснювали підрив відпливала в Німеччині, пропливла частину Балтійського моря у зоні відповідальності Данії та пізніше повернулася до власника. При цьому, на столі яхти виявили сліди вибухівки.
Журналісти повідомили, що восени минулого року одна з розвідувальних служб однієї європейської країни надіслала європейським службам-партнерам інформацію, згідно з якою відповідальність за знищення «Північних потоків» несе «український спецназ». Але з часом, з'явилися додаткові розвідувальні дані, які вказували на те, що відповідальність може нести «проукраїнське угруповання».
У New York Times повідомили, що за даними американської розвідки учасниками диверсії могли бути «проукраїнська група» противників режиму путіна. Тобто тут уточнюється, що невідомо, чи це були громадяни росії, чи України, або ті й ті.
Ці два розслідування наголошують, що вибухівку заклали професійні водолази. Відповідно, потрібно було саме знати як поводитися з вибухівкою навіть під водою, і знати найчутливіші місця у газопроводі.
Наразі радник ОП Михайло Подоляк наголосив, що Україна не є причетною до вибухів на газопроводах та не знає нічого про певних агентів, які могли це зробити.
Також міністр оборони України Олексій Резніков заперечив, що Україна могла здійснити таку операцію, повідомивши про те, що офіційне слідство скаже, хто був виконавцем даної роботи.