нейромережа Midjourney
  1. Довіра до адвоката. Один з найважливіших чинників, має бути взаємна, як до адвоката, так і до клієнта. Якщо її немає, починати будь-яку співпрацю ризиковано (при чому для обох сторін). Якщо є кредит довіри, то адвокат буде відчувати тил і довіру для більш ефективної роботи.
  2. Комунікація з адвокатом. Має бути приємно вести взаємне спілкування обом сторонам. Також мають бути напрацьовані правила комунікації, зрозумілі й оптимальні для сторін. Буває так, що довіра є, а комунікація йде вкрай важко. Можлива причина — різні психотипи, які несумісні для комунікації. Як на мене, вкрай важливий фактор. Взагалі я вважаю, що адвокат як і психолог може бути ваш або не ваш, тому і не особливо переймаюсь конкуренцією і легко відмовляюсь від співпраці, якщо належного рівня довіри та комунікації не встановлено.
  3. Технологічність адвоката. В епоху технологій, багато дій можна зробити віддалено та зручніше, ніж раніше, особливо якщо таку співпрацю можуть ефективно забезпечити обидві сторони. Наприклад це стосується системи «Електронний суд», обміну рішеннями, матеріалами у месенджерах тощо. Технологічність адвоката може проявитися, якщо на високому рівні показник щодо довіри та комунікації.
  4. Скільки в адвоката було кримінальних справ загалом. Як бачите, для мене це лише четвертий пункт в пріоритеті. Втім, я одразу відрізню адвоката, який давно в криміналі, від того, який «перші рази» (навіть можливою з гарною теоретичною, науковою базою). Занадто швидко треба реагувати та занадто багато питань недостатньо врегульовані чи не врегульовані взагалі, тому великий досвід у подібних справах дає значну перевагуале не вирішальну.
  5. Скільки разів у провадженнях застосовувались ст. 69 КК (“менше меншого"), ст. 75 КК (“умовне покарання"), скільки застосовувались запобіжні заходи м'якіші, ніж ті, які просив прокурор? Скільки разів укладались угоди з "вигідними умовами" з призначенням м'яких вироків? Скільки є виграних рішень ЄСПЛ, в тому числі скільки з них щодо термінових заходів? І таке інше… Це вже щодо статистики, пересічному громадянину буде важко оцінити, але можна поцікавитися подібними питаннями. Проте треба розуміти, що гарна статистика може бути визначена тим, що адвокат не брався за важкі та справи з низькими перспективами. У системи безоплатної вторинної правової допомоги є калькулятор з постадійним розрахунком та тригерами, які збільшують чи зменшують гонорар, можна використовувати його за аналогією.