Чому Україна має вкладати гроші в озброєння власного виробництва.
Ця війна, як життя, мене багато чому навчили.
Один з багатьох уроків, про які я ще колись напишу — хочеш вижити, навчись бути автономним.
Так, грати в команді потрібно вміти, але може настати короткий момент, коли ти залишився сам і тобі потрібно вижити, аби дочекатись допомоги. А це означає, що ти маєш мати все необхідне, від екіпірування до навичок.
На прикладі війни — це запаси зброї, розосередженні склади їх зберігання, власне виробництво.
Маючи доступи до різних даних, а також спілкуючись з багатьма підрозділами, я можу сміливо заявляти, що українська зброя виявилася не тільки конкурентною, а подекуди і кращою ніж деякі західні аналоги.
Наприклад, вже славнозвісна Стугна — ПТРК номер один. За рахунок найбільшої дальності, можливості керувати ракетою, наявністю двох різних видів бк, безпекою для оператора, ціни, широтою можливості застосування та різними цілями ураження від танку до опорних пунктів і гвинтокрилів — вона посунула Джавелін, який виграє виключно у мобільності та компактності.
Нептун потопив, вперше в Новітній історії війн, Флагман ворожого Флоту.
Вільха взяла участь в стримуванні наступу на Київ.
АСУ Кропива є унікальним рішенням, яке виявилося не тільки універсальним, але і виграшним відносно деяких західних аналогів.
Безпілотники Лелека та Фурія продемонстрували чудові співвідношення ціни, якості та застосування в різних тактичних умовах.
Сау Богдана, хай і в єдиному екземплярі, вражає успішно цілі та демонструє дальність, точність та можливість швидкого ремонту в польових умовах, навіть командою невійськових слюсарів.
Машини типу Варта або Новатор, вже уберегли життя наших військових при потраплянні ракети або підриві на міні. Тіктокер Кадиров захопивши Новатор на базі НГУ вирішив і оголосив про це публічно, що це «генеральськая машина», хоча це засіб для рядового бойового складу — клоун.
А головне, наявність власних розробок дали нам змогу протриматись, допоки не змінилась світова кон'юнктура та політична повістка.
Мода на Україну пройде, як свого часу це сталося після 2014 го. Сьогодні сенатор республіканець вже заблокував нам 40 мільярдів військової допомоги.
А от ворог залишиться.
Тому ми маємо брати все, що нам дасть лендліз і вкладати гроші в своє. Аби коли ми знову залишемося самі — мати шанс якщо не перемогти, то дочекатися допомоги.
Війна дає жорстокі але правильні уроки.
Головне не прогулювати їх.