Сиджу і слухаю Анатолія Гриценка.

Розповідає, як він працював свій перший тиждень на посаді міністра Оборони.

Каже: «Я перші пару тижнів працював до півночі. Ірак, Ліберія, Афганістан, Косово... Все стріляє, вибухає...»

Так і сказав «Все стріляє і вибухає».

Де? В кабінеті?

А потім була довга, та сльозлива історія, як Анатолій Степанович дав гроші водію міністерства, що б уплатити в касу за користування службовим автомобілем у приватних цілях — звозив дружину у лікарню.

І тут я заридав.

Бо причиною уходу Гриценко були ряд скандалів в армії пов'язані з корупцією. Спочатку боєприпаси, що призначили на утилізацію, таємно продали у іншу країну, а потім був скандал з відчуженням землі, що належала Арміїі нецільовим використанням 6.6 мільярдів гривень на будівництво житла військовим.

Всі ці скандали лунали саме за часів його роботи на посаді Міністра Оборони.

Ми не суд, що б когось звинувачувати у злочинах.

Та те, що зараз потрібно будувати і будують військові гуртожитки з нуля, те що у нас в 2014 році була нестача зброї, одягу, сухпаїв, амуніції — це все результат коррупції в міністерстві оборони до революції Гідності.

Нещодавно Гриценко пообіцяв посадити Порошенко за здачу Криму. Так і сказав.

Але Порошенко не був Президентом, коли анексували Крим.

І от тут питання, а чи не логічніше було б посадити пана Гриценка за те, що це він та йому подібні міністри знищили армію України за часи всієї незалежності, і що анексія Криму, війна на сході України це пряме слідство його діяльності, як міністра. Його та його колег.

Бо в 2014-му ми вистояли не завдяки роботі Гриценко, а в супротив. Голі, босі, без засобів захисту, належних зарплат, аптечок, зброї, розвідки — вистояли за рахунок волі народу, добровольців, волонтерів, рішучості ВСУ не здатися ворогу, та діям нинішнього керівництва країни — при порожній казні, відсутності світової підтримки.

Ми вистояли і тепер нам будувати нову Україну, яка увійде в НАТО і в ЕС.

З Порошенком чи без нього, але точно не Тимошенко та Гриценко.

Бо всі дії Юлії Володиміровни і Анатолія Степановича, за всі їх часи перебування у владі, була допомога, свідома чи не свідома у підготовці захоплення України РФ. Газові контракти, розпродаж армії, і от тепер ми маємо війну.

То ж дуже сподіваюся, що більше службової машини у Гриценко не буде. Хай їздить на таксі.