Як діяти у випадку стрімкої ескалації конфлікту з Росією (до рівня 2014 і навіть більшої інтенсивності).

Спочатку, треба усвідомити, що ланцюги керування діючими ЗСУ і рівень мобілізації (можливо, тотальної) мають швидко бути відновлені з метою протистояти масованій навалі з боку Росії.

Оцінимо три вхідних фактора які будуть тиснути на керівництво країни в дуже стислий період.

Перший - в поточний період найвищі посадовці з президентом включно ніколи не демонстрували здатність ефективно діяти під час кризи такої інтенсивності, не кажучи про збройний конфлікт рівня локальної війни.

Другий - з тих найвищих лідерів, що були інструментальними в протистоянні з Росією 2014-15 р.р. лише один на даний момент знаходиться в ВР. Це - Петро Порошенко.

Третій - будь-яке переформатування найвищих ешелонів влади займає тривалий час якщо використовувати інструмент дострокових виборів які не можна провести у разі стрімкого просування Росії вглиб нашої території.

Припустимо, Україна має терміново змінити кадри на всіх найвищих посадах (включно з президентом) де мусять бути відновлені люди, принципи і стосунки десь на рівні 2016 і пізніше, коли сформувались ефективні структури протидії агресії. Як це зробити?

Я пропоную наступний алгоритм. Він базується на усвідомленні діючим президентом, головою ВР і більшістю депутатів відповідальності за збереження країни і наявністю в них доброї волі протистояти навалі усіма можливими засобами.

Перший крок - головою ВР має бути обрано Порошенка.

Другий крок - діючий президент складає повноваження.

Третій крок - Порошенко перебирає функцію президента, згіднно Конституції.

Четвертий крок - оголошується воєнний стан

П'ятий крок - призначаються найвищі керівники, що демонстрували здатність діяти в 2014-19 р.р.

Цей процес може бути завершеним впродовж 3-6 діб, що задовільнить вимогу швидких заходів для утримання фронту. Я вважаю, цей план має лежати напоготові. Він реалістичний, позаяк ми маємо схожий прецедент лютого 2014 р. (хіба що без військового стану).

mikola61
Микола Турчаніков

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації