Тут по_носу, фу ти, на носі вибори до ВР. От і пропоную одну забуту темку до порядку денного партіям, які хочуть підтримки виборця. Хапайте поки безкоштовно. Завтра буде за гроші!

Зарплатня в конвертах. З цим неподобством боряться чи не з самісінького заснування України. І ніяк млять,не поборять !

Вмощуємось зручненько, слухаємо уважненько. Перестати боротись і очолити. Виплачувати всю зарплатню в конвертах і в держсекторі. Фішка в тому, що заробляти будемо на виробництві конвертів. Уявіть скільки конвертів потрібно буде в масштабах країни !? Разбагатєєм казково.

Ну, це був стьоб, а тепер серйозно.

Дивлячись на всю цю вовтузню навколо виплат зарплатні в конвертах, я завжди дивувався — а що ж там такого складного? От насправді, чому з цим ганебним явищем борються, приймають закони які успішно не виконуються, потім по новому колу і все залишається на тому ж місці? Можливо боротись не потрібно? Просто взяти і зробити виплату в конвертах не вигідною? Ну, всім же відомо що кожна людина послуговується, в першу чергу, своєю власною вигодою? Тож до суті справи.

Є умова задачі. З одного боку працедавець, з іншого працівник. Один хоче заплатити менше, інший отримати більше. Вигода обох очевидна. Є ще третя сторона в цій задачі — держава. У вигляді податків. Як врахувати вигоду всіх трьох сторін?

Пропоную рішення: зробити вигідним виплату високих заробітних плат через запровадження податкової знижки з податку на прибуток ( в подальшому на виведений капітал). Відсотки такої знижки зробити привязаними до суми виплаченої зарплатні. Тобто чим більша офіційно виплачена сума зарплатні тим більша податкова знижка. Також можна частину витрат по сплаті податків з зарплатні ( ЄСВ та подохідний) повертати підприємствам у вигляді віднесення цих витрат ( частини витрат) на виробничі потреби.

Таким чином можна швидко та безболісно вивести зарплатню з тіні й суттєво її збільшити, що приведе до зростання рівня життя. А держава отримає збільшення податкових надходжень і пожвавлення економіки.

І не потрібно витрачати зусилля на поборотись. Приєднуйтесь до обговорення. Одна голова добре, а далі самі в курсі.