Революція Гідності розпочалась, через абсолютну незгоду суспільства жити в корумпованій державі, де твоя вага в державі визначалась не талантами, а місцем походження. Українці люблять і навіть толерують кумівству і підтягуванню своїх, але донецькі все ж перегнули палку, адже викрадаючи сантехників в Донецьку і призначаючи їх всіх на посади, вони образили чужих кумів, а це вже українці не стерпіли.

Після перемоги Майдану активно обговорювалась ідея відсторонення від влади всіх, хто хоч якось відносився до влади Януковича. Хоча особисто я вважав, що із влади треба сраним вєніком гнати всіх начальників Департаментів і вище, які з кучмівських часів створювали схеми/корупцію/чорні ринки, які донецькі лише захотіли очолити.

Юлія Володимирівна створила чорний ринок гемблінгу, Віктор Андрійович – систему торгівлі посадами, Петро Олексійович, Ренат Леонідович і т.п. – як за безцінь скуповувати державні активи, грабувати країну, але так, щоб суспільство тобі ще й дякувало.

Після Майдану мала відбутись очищення влади – це була вимога суспільства…яка так і не була втілена у життя. Закон «Про очищення влади» був доволі фрагментарний і коньюктурний, і те що в Єгора Соболєва не вистачило мізків це зрозуміти, так це лише підтверджує необхідність все ж мати освіту, коли прешся у владу.

Певні обмеження торкнулись посадовців, які обіймали певні управлінські посади в період з лютого 2010р. по лютий 2014р. Тобто держава визнала, що от конкретно в цей період при владі були просто таки калібровані покидьки. І якщо за п'ятого Президента їх намагались тримати від влади якнаймога далі, то за Президента шостого вони поперлись назад у владу. Приклад Андрія Богдана під якого змінили назву цілої Адміністрації Президента просто таки показовий.

Зараз в Морську адміністрацію триває конкурс на посаду керівника. І я вже писав, що там, за винятком окремих порядних людей, таких як Вадим Латиш, якого я знаю персонально є просто таки калібровані колабораціоністи, та люди, які цю саму корупцію і створювали. Мій батько, капітан дальнього плавання, і я все дитинство слухав про ті побори, які творились при переатестації моряків, і які до речі так нікуди і не ділись. Тож на мою думку, на гарматний постріл, допускати до Мораду, людей, які цю систему створювали. Вони можуть бути професіоналами, вони можуть прекрасно володіти матеріалом, але вони не будуть нічого змінювати, адже вони це створювали.

Ілля Тихонов був заступником Голови Моррічінспекції з 2001 по червень 2010 року, він створював всю систему перепідготовки і тренажерних центрів, від яких зараз плюються моряки. Ну і просто факт, коли він був Директором департаменту контролю з безпеки мореплавання Укрморрічінспекції в Одесі пішло на дно судно «Іволга», тоді загинуло 22 людини включаючи дітей. Нагадаю, що судно вийшло в море у шторм, що заборонено, але жодний державний службовець не був покараний.

Дмитро Барінов, мабуть прекрасний підприємець, але саме за його перебування у Мораді на посаді Заступника голови (2018-2019рр.) цінник хабарів за перепідготовку моряків виріс в десять разів. І я припускаю, що пан Дмитро прекрасно знає, як побороти корупцію, але маю сильні передостороги, що він це зробить.

Ситуація, яка склалась мені нагадала розповідь Геннадія Москаля про те, як вони з Ющенко призначали нових керівників Управлінь МВС. Спочатку хотіли призначати чесних, але не знайшли. потім хотіли призначати, тих хто хоча б не вимагає хабарі – не знайшли, Потім хотіли призначити тих на кому хоча б немає криміналу – не знайшли. Потім вирішили призначити тих, хто хоча б не завербований Кремлем, та гарантує «занос». І…знайшли.

Тож мені дуже хочеться, щоб із Морською Адміністраціює не вийшло так, і ми обирали не з тих хто реально може реформувати галузь, а з тих хто більше занесе за призначення.