Володимир Олександрович зі своєю командою намагався продати нам образ антисистемного лідера нації. Така собі зменшена копія Трампа, коли керуєш державаю не перший рік, але при цьому все одно позиціонуєш себе.
Втім, коли ти намагаєшся позиціонувати себе, як лідер з народу, то треба витримувати образ. Цього не вийшло. Адже немає нічого спільного між середньостатистичним столом українця і помпезністю Маріінського палацу. Хоча, якщо прибрати картинку.
Сама промова була поділена на умовні блоки:
- «МИ – Україна». Добра тренина ппромови була присвячена максимальній кількості професій та груп населення, що на думку авторів промови мало означати, що Президент пам'ятає про кожного і викликати позитивний ефект у більшості електорату.
- Ми – перемога. Дотичність кожного українця до перемоги Беленюка, Усіка і параолімпійців була підкреслена декілька разів. У той же час Президент не став акцентувати увагу на недостойній поведінці того ж Усіка та олімпійців, які не вважають Росію ворогом. Наші футболісти круті, наші боксери сильніші, наше святкування Дня незалежності краще за 30 років
- Війна. Зроблений акцент на Кримській платформі. «Україна повернула Крим в міжнародний простір», — доволі сильне твердження, якщо не дивитись на практичні наслідки платформи, яких немає. Росія не була названа ворогом. За твердженням Зеленського українці воюють з армією по той бік кордону. Армія має найбільший бюджет в історії України і це правда. Як і правда, що бюджте на армію планомірно зростає з 2013 року і кожного року він більший.
- Держава розбудовує оборонний комплекс. Але Президент забуває про провалене оборонне замовлення у 2020 році і проблеми з виконанням у 2021 році
- «Кожному ветерану буде побудоване житло» — це із розряду «мільярд дерев за п'ять років». Ідея цікава, але реалізованою не буде.
- «Добровольці отримали УБД» — це правда. Але разом із добровольцями, статус «учасника бойових дій» отримали і покидьки типу першого заступника секретаря РНБО Руслана Демченка.
- «Лінія розмежування в головах» — Кремлівський наратив, який підтримує більшість населення України. Мовляв війна – це придумали політики, «росіяни браття і всє дєла».
- Олігархи. Зеленський зазначив: «Олігархи вперше бояться законів». І перерахував перемоги над олігархами. І…і цей брєд доволі складно коментувати. Адже так званий «антиолігархічний закон» має дуже мало спільного із боротьбою з олігархами.
- «Ріст зарплати лікарів вдвічі з 1 січня 2022 року» — брехня.
- Мова виступу. 99% виступу було українською мовою. У той же час при роздумах на тему припинення війни Зеленський перейшов на російську. Чим ще раз намагався підкреслити мовну причину війни на Сході України, що є дурнею, брезнею і прямим наративом Кремля.
Двадцяти хвилинне привітання було доволі змістовним, але затягнутим. Ті хто дивились відео звернення в новорічну ніч, не були налаштовані так довго слухати Зеленського, втім, хто хотів той додивився.
На жаль, Офіс Президента так і не зрозумів, що не можна бути вагітним на половину. Не можна змінювати курс з примирення на «Армія, мова, віра», і при цьому постійно намагаючись змінювати риторику в угоду болотній більшості або войовничій меншості. Адже прихильників це не надає, а лише подразнює абидві електоральні групи.
Сподіваюсь, що у 2022 році Володимир Зеленський зрозуміє, що не можна загравати з правим електоратом. Треба щодня доводити, що сьогодні ти більший патріот, аніж вчора. Якщо цьо не робити, то наслідком може стати доля умовного «порошенка», коли формується секта особисто відданих падаванів, або доля умовного «януковича», коли розчароване суспільство тебе зносить в черговий листопадовий вечір.