Колись на архіпелазі Чатем був собі народ Маріорі. І виділявся він своєю миролюбністю і любов'ю до традицій. І ось 19 листопада 1835 році на захопленому британському бригу "Lord Rodney" до них прибув перший загін в 500 воїнів маорі.

Маорі були більш простіше дивились на речі і традиції, і тому вітання з маріорі вони почали із вбивства всіх на узбережжі.

Маріорі зібрали консіліум. Одні кажуть тут треба воювати, бо інакше «лози», нас винищать. Але вожді сказали — «ніт», в нас є традиції, в нас ніфіга собі цивілізація, ми немаємо права опускатись до цих совкових йолопів, які досі ввважають, що вбивство — найкращий спосіб комунікації. «Спорт поза політикою» одним словом.
 
Маорі подивились, що ніхто не захищається і вирізали нафіг всіх чоловіків, а жінок і дітей перетворили на рабів. Через 30 років від маріорі залишилось 5% (101 людина).
Зараз у світі точиться доволі потужна дискусія, щодо ефективності тоталітарних режимів у боротьбі з глобальними викликами. Врешті-решт у Другій Світовій війні тоталітарний режим Сталіна переміг тоталітарний режим Гітлера. А США в той період теж м'яко кажучі не були взірцем демократії і ідей гуманізму.
І ті загрози, які стоять перед Україну не дінуться нікуди, і воювати нам треба з країною, яка використає будь який засіб, щоб писилити тут свій культурний, військовий, фінансовий вплив не кажучи вже про просте захоплення територій, тож якщо ми хочемо вижити ми маємо боротись не просто тими ж способами, а удосконалювати їх же зброю проти них.

Альтернатива: лише програш-реваншизм-програш.