Травень, 2020

И никто не открыл.
Ни души -
в заколоченном брошенном доме..

LongRead, Warning..

Між розумними людьми є таке поняття як чайка-менеджер. Появився такий типаж десь так, плюс/мінус, одночасно з openspace"ми. Чувак бачить — з його точки зору, проблему — налітає, піднімає море кіпішу і, не вирішивши проблему відлітає. Проблема, дивлячись йому вслід, думає — чого прилітав..? шо хотів..? може сказати щось..? А він вже кіпішує в іншому місці..
Типовий приклад? Та ж — бусічка, звичайно.
Таким "менеджерам" ніхто не вірить і слова його слухає, як крик чайки, тобто — як звуки, не більше.
- Сьогодні державний вихідний, але ми працюємо заради вашого здоров'я та безпеки- сказав бусічка і.. і скажіть хоч один хтось йому повірив?
Писати за бусічку вже немає жодного сенсу. Його вибирали ватани, совкодрочери, і русскуговорящіе таваріщі. Вибирали, бо справедливо вважали його своїм. Він зміг обдурити і їх сподівання, і що смішно — свої власні. Чайка-менеджер — одним словом..

5eaec3bfda4c5.jpg

Зараз за політику, до нового Майдану, писати скучно — давайте пост буде за бізнес.

Є проста логічна формула: Ціль — Команда — Результат. Ясної Цілі в бізнесменів, зазвичай, немає ні в кого. Тобто вона звичайно є, але й результат буде такий, якою була та ціль. Справжня Ціль бусічки була — я вам всем себя покажу... Показав. Далі що? Не на таке ж він сподівався..?
Мені час від часу дзвонять ейчари і починають свою волинку — а расскажите нам о себе... Завжди їм кажу — а давайте ви мені спершу розкажете які цілі і завдання ваші власники ставлять перед тим кого ви шукаєте? Якщо є конкретні цілі чи задачі, то я вам расскажу о себе, якщо ціль — "просто работать", то вибачте — нецікаво. На таких засадах шляхта не працює.

Будь-який бізнес — це завжди три фігури: Організатор/Фінансист/Юрист. Без цього бізнесу немає. В державному управлінні, по великому рахунку — точнісінько так само. Хто думає не так — можна з цього місця далі читати з — эдаким пренебрежением: ну-ну... А можна просто не читати, а включити собі порно ролик, наприклад, чи який телевізор з ганапольським..

Тобто без яких фігур бізнесу не буває, апріорі, ми означили. Важливо — без першої позиції в списку, користь від двох інших — нуль. Можна круглий нуль, можна овальний. Можна спробувати обійтися на зло бабушке двома наступними фігурами. Тоді вже буде не нуль. Тоді буде те, що зі знаком мінус. Який мінус? Це залежить від того, скільки сєвох ти в свій бізнес затягнеш..

Що таке бізнес. В перекладі з англійської — діло, іноді — справа. В англійській є ще одне важливе слово — deal. В перекладі — оборудка, іноді справа. Вираз shit deal не означає гавно-вопрос. Цей вираз означає — хуйовий бізнес. Все, що зараз відбувається в Україні, включно з державним управлінням — це shit deal. Хуйові справи..
Чи може "юрист" генерувати прибуток? Хіба би в Україні. Як генерує? Пиздить з бюджету. Чому "юрист"? Тому, що істота, всі знання якої закінчуються на тому — кому і скільки занести — не є юристом, апріорі. Саме через "юристів" Україна для цивілізованого світу — shit deal.
- Ну і хрєн би з ним - подумав ти — якось проживем... Якось, можливо — так. І це "якось" — стає все гірше і гірше. А зараз.. а зараз — Аннушка уже пролила подсолнечное масло..

Отже додана вартість Фінансиста та Юриста без Організатора дорівнює нулю.. Чому ж воно так? Тому, що вони не генерують прибуток. Вони не в стані організувати Ціль. Вони не можуть бачити — як буде виглядати Результат.
Чому так? Тому, що це, в кращому випадку, люди математичного складу розуму. В гіршому — дядя Гєра прістроїл.
Якийсь шмуцер писав хвалєбную оду Ілону Маску — мы так засрали Землю, здесь столько отходов и нищебродов, что мы перелетим на Марс и будем там жить…
Рішення очевидно тупе, навіть якщо це тільки мрія. Дешевше навести порядок с отходами и нищебродами тут. На Землі. — Нє..? Не схоже вам таке рішення, на рішення пари зелебобиків, котрі, щоб зігрітися, підпалили хату?
Це я про ситуацію на Донбасі якшошо..

Але повернемося до нашої формули успіху.
Для того, щоб стати хорошим Фінансистом, чи Юристом, треба народитися реалістом математиком. Це люди точних наук, і до цих наук треба мати схильність. Схильність "юристів" до того, щоб набити салою кендюх — до математики відношення не має.
Я інколи по доброму заздрю математикам — як вони, майже миттєво — в голові, прокручують цифри. Я так не можу. Мені потрібний калькулятор і півгодини часу, там де математику досить десяти секунд і без калькулятора. Поважаю професіоналізм. Ось тому й заздрю. Інколи. Чому інколи? Тому, що я з калькулятором, цифри все таки зведу, а він того, що бачу я, не побачить навіть в телескоп. Чув вираз — можна дивитися, а можна бачити.. ? Математик може тільки дивитися. Математик може спокійно праїбати мережу автозаправок. Тобі здається що це нереально зробити? Але ж зробили)))..
Хочеться подискутувати? Там організатор розбився на коні, а так би все працювало? По перше він був яскраво вираженим математиком, а по друге — там шо порно ролики вже всі закінчилися..?

Чи може одна людина бути і Фінансистом і Юристом і Організатором? Якщо твоя відповідь — так, то ти стратив..

5eaec51acde37.jpg

Організатор — це людина, котрій пощастило/не пощастило, а я вважаю, що пощастило — народитися творчим інтелектуалом.
Організатор — це той чоловік, котрий знає який буде результат того, що він організовує.
Банально і можна знову далі не читати? Якщо не вчитатися в кожне з цих тринадцяти слів, то так — далі можна не читати.
Організатор — це той чоловік, котрий знає який буде результат того, що він організовує..

Для чого цей пост? В якомусь з попередніх написав, що troubleshooting — послуга платна. На що отримав коментар — ну вот ниїмо роками: Trouble...Trouble... Trouble... Trouble... А shooting тільки за гроші... а грошей нема...
Ну так ось для пані Galina Blanka (здається так її звати) і написав. Зауважте — на халяву..))

Дуже часто ми бачимо організований процес, котрий не дає очікуваного результату. Що це означає? Це означає, що тут покерував хуйовий організатор. Скоріше за все чайка-менеджер. Він не знає не тільки того, що репутація — це штука одноразова, він не знає, що таке репутація взагалі.
- Ты сильный?!
- Я сильный!
- Ты матерый?!
- Я матерый!
- Ты даже не знаешь, что такое сдаваться?!
- Я даже не знаю, что такое матерый...

Потрібно поправити після чайки-менеджера? Без проблем — звертайтеся. Але то вже траблшутінг, а ця послуга платна..)))
Нравиться чайка-менеджер — будьте готові до того, що він з вашого бізнесу зробить совєтскій союз...)))

PS:
В зв'язку з тим, що Аннушка уже пролила подсолнечное масло.., росія пробує лягти під Держдеп. З усіх сил пробує. Саме зараз. Що робить бусічка? Правильно — з усіх сил пробує покласти Країну під лягаючу під Держдеп росію. Це апофеоз чайка-менеджменту..))))))

5eaec5a431d27.jpg