Warning! Longread.

Січень, 2020

Правил нами забияка,
Лев пустынь, орел-гуляка
Шахиншах Махмуд аль-Вахар
Ассабаха ибн-Дауд...

- Александр, почему вас не было на прошлой паре?
- Ходил в райком комсомола.
- П#здит, конечно... бухал с хануриками где-то, но ведь и не скажешь ничего - подумал преподаватель, но вслух сказал:
- И как там? Всё в порядке?
- Да. Вот только румынские бояре вконец распоясались...
***

- Вася, где тебя носит?
- Ездил по Азии. Инвесторов привлекать..

5e1994728c64c.jpg

Інвестиції бувають різні. Бувають в бізнес, а бувають псу под хвост. Ті, що под хвост, цивілізовані люди ще називають shit deal. Пострадянські «бізнесмени», перед тим як заключити якусь «угоду», часто використовують словосполучення — «гафтно вопрос». Так ось shit deal це не «гафтно вопрос», shit deal — це «х#йовая сделка».
Вибрати, на початках «дєрзкого» (даю вам двадцать четыре часа — время пошло... я твій вирок... etc..), але малограмотного у всіх можливих вимірах чувака — це shit deal. То — як приклад..)))

Ті інвестиції, що в бізнес — теж бувають різні. Бувають у вигляді грошей, бувають у вигляді розуму (таланту, досвіду, знань).
Інвестиції завжди передбачають прибуток, або принаймні потрібний результат. Ось цей махровий долбоєбізм навколо — це і є результат малоосвічених «бізнесменів», які подумали що вони достатньо розумні і можуть зробити правильний вибір. Формула — ти шо думаєш шо 73 процента то ідіоти?- не спрацювала. Вірніше спрацювала, але вони ідіотами від цього бути не перестали. І хоча частина з них таки порозумнішає, цей вибір все одно shit dea l- те, що можна було отримати і порозумнішанння частини електорату — речі неспівставні.

Це, в принципі все, що потрібно знати посполитому про інвестиції.

5e1994e96201c.jpg

Слідкуйте за пальцями. Україна, станом на зараз, може торгувати тільки сільськогосподарською продукцією. Насправді — це більше ніж не мало, при умові, що таки продукцією, а не сировиною, але про це в іншому пості. Можливо Україна зможе торгувати технологіями, але ми з вами цього вже не побачимо, на таке треба якийсь час без дураків при владі, а тому про це писати не буду. Мене зарас* мало цікавить, що буде колись, тим більше, якщо нарід буде обирати дураків за дураками то не буде взагалі нічого.

У чому тут развод? Та дуже просто — які нах#й інвестори в Азії?

Вони збудують у нас заводи по переробці сировини? В Омані найновіші технології тракторобудування? А вам не здається, що все що вони вміють краще за нас — це розпалювати вогонь з саксаулу та верблюжої колючки і плодитися, як інфузорії туфельки в стоячій воді. Але навіть це не про Оман. Його населення (3 млн) — це менше ніж в Києві.

Вони зайдуть грошима в заводи для України? Людей, котрі біля нафти, прибутки заводів не цікавлять взагалі. Не той рівень. Це ніби наркобарон почав виробництво плетених крісел. Багато бачили таких ескобарів? Може вони патріоти власне України? Не знаю)))))))))))))

Вася, куда тебя занесло..?

* Знайшли помилку? — знайдіть цю саму в постах керівника офісу президента — це челендж такий)))))))


5e199589ac367.jpg

В нас готові інвестувати США, Німеччина, Канада, але вони не готові давати відкати бо це суперечить їхнім моральним принципам.
Що таке справжній інвестор? Не оманливий? Ок. На живому прикладі. Німецька компанія, що продукує високотехнологічні автобуси Мерседес, яка має досвід в їх виробництві, запропонувала реконструювати львівський автобусний завод і випускати на ньому високотехнологічні автобуси Мерседес . Це пряма інвестиція в розвиток країни. Львівський завод міг випускати автобуси Мерседес. Там були б створені робочі місця. Але не було важливої складової. Чиновники не бачили де там спизд#ти. Випхали стефанаільковича на перед, той став національно усвідомлено проповідувати — не пустим німаків на рідну неньку... ни капли в рот ни сантиметра в жопу... — і німців не пустили. Ну стефануільковичу дали герояукраїни, звичайно. А завод віддали маскалям. Ті його швиденько порізали на металобрухт і гроші прогуляли в Омані. Тепер чиновники шукають інвестора кому б продати під ним землю. Під будівництво житла, як ви правильно подумали. Ну і шукають звичайно ж серед азіатів. Ті бодай роблять вигляд, що відкатують.

Тобто — коли вам кажуть — я поїхав по інвестиції в Азію, то — або пездить (а сам десь єблом торгує), або ганяє в пошуках місця де можна родіной торгувати.

Ще раз: якщо Вася вам каже — я шукаю в Азії інвесторів в економіку країни - то палюбе пездить. Або — просто прогуляв роботу, як тато пару в радянському інституті і так хитро відмазався, або — шукає кому б ще що продати, щоб нажити баблосіка. А швидше за все і те і друге разом. Поехали погульбаним, а заодно може шо кому втулим...- це саме так називається.

Землю азіати б скупили. Це не в промисловість інвестувати. Це інвазія. Коли азіяти зрозуміли, що технікою розвинений світ їм не перемогти, вони прийняли на озброєння доктрину вагіни. Максимально розплодитися, заселити весь світ і перемогти електорально. Думай те. Вони ваш вирок. У вас є двадцять чотири години.

5e19963568381.jpg

Два роки назад я звернувся в пості до нєкоєго Ігоря. Той пост шукати не буду — лінь, а тому цитата приблизно:
«Игорь, тех консультантов, которые убедили тебя, что Вова - это бизнес актив — нах#й в шею. Или возьми длинную палку и побей их хорошенько по горбу. Или, как там у вас принято — камнями их закидай.. Ибо Вова - это shit deal, Вова - это твоя скорая проблема..»

Ну, что Игорь — я оказался прав? Обложили тебя, как волка и флажками подталкивают под белы руки к той кассе, о которой ты любишь часто распространяться. Ты хотел Петю наказать? На первый взгляд наказал. Но надолго ли? Петя не самый умный, но он не идиот, в отличие от вовы. Петю зацепить не за что. Петя переждёт. И кто из вас двоих увидит другого, проплывающим вниз по реке — ооочень спорный вопрос..

Или объявишь войну Штатам? Зашлёшь зондер команду в Дистрикт Коламбия? )))

А я предлагал тебе изящное решение. Денег пожалел? — Зря))) Когда речь идёт о том куда, что и как проинвестировать — мне цены нету. Нужен PRF? Элементарно — мой пруф — Время. И оно показывает, что я всегда прав. В качестве бесплатного совета — тот, чья мама любит скорость — это тоже х#йовый актив. Зачем тебе ещё и этот шлемазл на твою седую голову? Ты не знал, что он не выдержит испытания деньгами? Знал ведь.. Негде взять толковых? Глаза шире открыть не пробовал? И головой повернуть влево-вправо..?
Жадность ведёт к бедности — не забыл..?)))

5e1996eb01d47.jpg

А шо там з румунськими боярами?

Герой России Рамзан Кадыров в свое время обвинил другого Героя России, Сулима Ямадаева, в причастности к убийству своего отца, Героя России Ахмада Кадырова. В результате Герой России Сулим Ямадаев был убит в Дубае, и по обвинению в его убийстве дубайская полиция объявила в международный розыск другого Героя России Адама Делимханова. Брат убитого Героя России, Руслан Ямадаев, тоже Герой России, также был убит в Москве другими, пока еще не установленными Героями России... (з Мережі)
В цій фразі весь стан справ в Росії. Пинька вже старий. Єдине, що його ще цікавить — це як би ото ще потайний каблук на 5 см збільшити, але при цьому і ноги при ходьбі не поламати. Його чиновники обвішали себе смішними орденами, як дикий бабуїн у Бангладешу намистами з кришечок від Пепсі коли. Бабуїну більше респекту — у кришечок дизайн кращий, а значить відчуття прекрасного у бабуїна значно вище за прокурорських та податківців, колись могутньої, але безтолкової імперії. Російські банки (обидва) мають вже 30 відсотків х#йових кредитів. Тобто це пізд#ць. Весь резервний фонд пинька потратив на рекламу і піар себе красівого. Тобто на вітер.. Великий гуру новоросії і навіть місцями Месопотамії, нєкто гірькін, в ютуб каналі плаче: Наши офицеры воюют в Африке. Вы понимаете — негры нанимают наших офицеров гибнуть вместо них...

А що в країні? Прогуляйтесь високими кабінетами податкової. На стінах портрети власників кабінетів. В орденах. І всі до одного генерали.. і не тільки в податковій.

...Помню пьяным скакал, помню песни орал, а отец говорил — у меня генерал...

Тобто генералів в країні дахуя якшошо. Країна залита пальмовим маслом. З Месопотамії. Знайшли бедуїни кому тулити. Пальмове масло в маслі, пальмове масло в морозиві, пальмове масло в молоці — тобто у всьому до чого можна з відром підійти. Пальмове масло у всіх ресторанах. Пальмове масло у всіх магазинах. Арабським інвесторам десь же треба це продавати. Відпрацює генерал важко, сховає спижжені гроші в закапелок та й поїде в ресторан. А на ранок голова болить, стогне генерал — ну пачему у меня в Германии изжоги от пива нету, а здесь постоянно..? Відповідь проста — тому, що ти долбойоб в погонах і орденах. Але якщо не вмреш від ізжоги, то еволюційно, років через 30, перейдеш на буси з кришечок від Пепсі, а там зайде в голову що ти безплатно гівна наївся...


5e199797d3069.jpg

Один не дурний чоловік сказав: ти це те, що ти з'їв, і те, що ти випив.
Посполиті — не їжте гівно. Лікарства в країні теж не з США.
***

Надибав непримітний магазинчик з польськими продуктами. Продавчиня:

- Прошу пана, беріть масло — воно реально класне. Будете дякувати. І молоко беріть..
- Давай, підтримаю твій бізнес)
- От чому поляки можуть, а ми ні?
- Розумієш мала.. якщо поляк влиє в молоко стільки пальми як наші, то заплатить такий штраф, що буде змушений продати все що має. А наш просто заніс в податкову і спить спокійно..
- Але ж вони самі це їдять!!!
- Ну бачиш, в тебе я знайшов справжнє масло і молоко, на заправці Окко справжні сигарети і справжнє пиво, ще я знаю де взяти справжній коньяк.. А вони нехай їдять..))
- Це так навічно?
- Ні. Просто зараз ми живемо як в романі Ремарка. Але ми прорвемось. А поки що залишається — не сцать, стоять, єбашить..

***

На сьогодні це все. Але не забудь — я шукаю інвесторів = я был в райкоме комсомола...

Султан Оману пішов... Хто наступний?

5e19983430f77.jpg

Bonus Track: