Стосунки людини з Богом в різних релігіях описується в різних термінах і різних метафорах, які в різних культурах сприймаються по-різному, втрачаючи своє первісне значення, а тому стають незрозумілими нащадкам.
В християнстві відношення людини і Бога описується дихотомією «Всемогутній Бог» — «Раб Божий»!
І тут термін «раб Божий» стає незрозумілим, оскільки рабство, як суспільний устрій давно вже «кануло в Лету», людям подавай щось більш сучасне.
Як стверджують езотеричні теорії йоги, буддизму, даосизму і це підтверджує сучасна наука, крім речовинного, білкового тіла у людини є тіла енергетичні( їх кілька).
І суть духовних практик полягає в тому, щоб поповнити ці тіла енергією.
Коли в людини потужні енергетичні тіла досконалої форми(зазвичай кулі, або еліпсоїда обертання), її минають хвороби, нещасні випадки, в неї проявляються екстрасенсорні здібності, для неї немає нічого неможливого. Вона стає «дитям Божим».
Кожен вчинок людини формує її енергетичні тілах і відбивається на стані енергетики в цілому("Бог бачить все").
Ті вчинки, які призводять до втрат, або спотворень цих енергій, в християнстві називаються "гріхом".
Оскільки розумова, емоційна діяльність людини супроводжується матеріальними хімічними і електромагнітними процесами в нервовій системі людини, результат цих процесів також матеріальний — думки і емоції матеріальні.
Особливо велике значення мають емоції, які, як стверджують дослідники, збурюють і буквально "рвуть" енергетичні тіла людини.
Тому однією з умов духовного росту є вимога дотримуватись стану беземоційності, який у східних релігіях мотивується, як "неприв'язаність".
Тобто, коли людина "неприв'язана" до об'єктів навколишнього світу, то вона не відчуватиме до них емоцій і її енергетичні тіла не зазнають втрат.
В християнстві такий стан мотивується як "раб Божий".
У раба немає ніякої власності — все в руках Божих, тому його ніщо не хвилює.
Таким чином, "раб Божий" — це багатопланова поетична метафора, яка описує психічний стан повної беземоційності. У "раба Божого" немає ніякої власності, все знаходиться в руках Божих, хвилюватися йому ні про що. В той же час, як "раб Божий", він сумлінно ставиться до своїх обов'язків, не впадаючи в гріх гордині і не втручаючись у духовну ієрархію, займаючись в стані повної беземоційності накопиченням духовних енергій, з допомогою яких він вибере ту реальність, яка для нього оптимальна з усіх можливих.
Тобто, "дитя Боже" — це наслідок психо-емоційного стану "раба Божого" і по-суті, є одним і тим же. "Дитям Божим" може стати лише "раб Божий".
Володимир Мельничук
sandbox
«Раб Божий» чи «дитя Боже»?
20 листопада 2022 19:05