І як же тепер, у світлі останніх правописних новацій, правильно називати славномужніх передовиць і передовинь феміністичного фронту?

Дехто називає їх «бійциці». Авторитетно кажу вам, що це некультурно і нечемно. Циця – не настінний годинник. Вона не б'ється. І взагалі вона не для того, щоб усякі там у штанях витріщалися на неї та ще й обговорювали. Це особистий і недоторканий скарб кожної істинної феміністкині. Тому цицьте вже. Пардон, цитьте.

Одна пані недавно доводила, що правильне слово – «бійчині».

Бій чи ні?

Виняток підтверджує правило. Тобто якщо існує виняток із правила, то мусить існувати й саме правило. Тож якщо існує слово в переносному значенні, то мусить існувати й у прямому.

Отже, бій.

І тут спадають на думку такі чотиривірші.

(1)

Вона не здалася.

Вона молодець,

Вона повелася

Як справжній боєць. ©

(2)

Вона не здалася.

Вона молодчиня,

Вона повелася

Як справжня бійчиня. ©

Чи тотожні тут смисли, шановні читачі?

Як на мене, вони дуже відмінні. «Бійчиня» – це далеко не той вишколений і мужній воїн, який холоднокровно знищує ворогів. Уявляється таке тендітне створіннячко в кирзяках, коротенькій спідничці і з манікюром, а ще з базукою за неширокою спиною. Так і хочеться зняти ті кирзяки і розім'яти натерті пальчики, забрати важку базуку (і почистити її нарешті), розтерти натруджене плечико… І взагалі віддати свій бронежилет. Бо «бійчиня» ця така фемінна-фемінна… Либонь, «майстриня» спорту з бойової камасутри?

Скажете, це автор такий збоченець, і йому «тільки одного треба»? Ні, не вгадали.

Це в мові склалися такі смисли. Бійці мужні, а не жіночні. Тому відповідний фемінітив істотно й кумедно спотворює суть висловлювання. І тут або псувати мову, або вживати слова доречно, відповідно до її узусу.

Стоп! Але ж у цих «бійчинь» повинні бути і звання відповідні!

Інакше які вони «бійчині»…

Ось, наприклад, генерал-майор. Спробуймо поутворювати фемінітиви:

Генеральша-майорша?

Генералка-майорка?

Генералеса-майореса?

Генералиня-майориня?

Генералиця-майориця?

Щось я зовсім заплутався. Мова наша така багата…

Може, віршиків не вистачає?