Нещодавно якийсь полковник на якійсь конференції сказав, вочевидь щоб похизуватися (знаємо ми одного такого полковника, який героїчно вшився за кордон на два-три тижні), що на якихось навчаннях була начебто змодельована гіпотетична ситуація і проведений розумовий експеримент.
І у цьому розумовому експерименті теоретичний дрон із гіпотетичним штучним інтелектом міг би сприйняти свого оператора як загрозу і атакувати його. Що, до речі, скоріше щось говорить не про сам штучний інтелект, а про схибленість уяви того полковника, у розумі якого відбувається цей експеримент.
Тобто новина-то взагалі пшик, але вона дуже сподобалася кацапським пропагандистським каналам, і вони істерять про неї вже другий день. І це щось говорить також про те, наскільки серйозно схиблені усі кацапи і про те, що їм подобається.
Ну що ж, експеримент то експеримент — справжні вчені люблять експерименти. Давайте проведемо ще один розумовий експеримент. Наскільки взагалі нас має хвилювати навіть якийсь там надпотужний штучний інтелект, який, припустимо, колись буде створений, буде керувати дроном, мати у своєму розпорядженні 3-4 протитанкових ракети і теоретично колись може вийти з-під контролю?
Це якщо, наприклад, порівняти із 140-мільйонною країною, щільно напханою фашистами, натуральними, так скажемо, інтелектами, у яких в руках тисячі ракет, гармат, снарядів, танків, мільйони одиниць стрілецької зброї, на чолі з абсолютно схибленим маразматиком, у якого є тисячі ядерних ракет? І ця країна не теоретично колись там, а прямо зараз повністю зійшла з рейок?
А там ще на черзі 1400-мільйонний Китай, який теж під зав'язку напханий фашистами та зброєю, на чолі зі своїм старезним диктатором-маразматиком, який тільки і чекає, як би почати велику війну?
То який же ж, поясніть мені, кроть його ма, інтелект небезпечніший — штучний чи натуральний?