Тепер, коли росіяни зосереджують свої батальйони навколо наших кордонів і число бажаючих «зазирнути в очі Путіну» дуже впало, багатьом зрозуміло, що відкритий напад РФ на Україну ніколи не був у категорії «якщо», він завжди був у категорії «коли».

Усі фактори, що сприяють успішній окупації, зараз склалися для них добре — верхівка української влади і армії складається з слабких промосковських зрадників, економіка країни стрімко падає, а темпи пандемії навпаки — невпинно зростають. Але навіть за таких умов нам треба думати, як ми будемо себе захищати.

Ми маємо найкращу в Європі за боєвим досвідом, добре мотивовану, але на жаль, погано оснащену армію і дуже віримо в те, що вона стримає будь-яку навалу орків. Але Путін ні в якому разі не буде воювати чесно. Взагалі, за новими правилами української мови, такі слова, як «Путін» і «чесно», не мають вживатися в одному реченні (тут я визнаю, трохи схибив).

Тому вони будуть вдаватися до будь-яких засобів, в першу чергу війну через кордон. Ми ж не зможемо, хоч це було б найефективніше, вдарити у відповідь по їх базах у Росії, там нас не прикриє авіація НАТО за жодних умов — дай боже, щоб вона взагалі нас прикрила хоч на нашій території. Будь-яка поразка орків означатиме лише їх плановий відступ на заздалегідь підготовлені бази, а будь-яка поразка для нас — це прорив до наших цивільних, незахищених регіонів.

І ось там прикрити нашу армію, підлікувати її, дати їй змогу переформуватися та гостинно зустріти орків вогнем зі всіх стволів і підривами усього що можна, повинна територіальна оборона.

Наші дорогі зелені депутати повинні блискавично прийняти закони про персональну зброю і територіальну оборону (має ж той бісів «турборежим» хоч на щось згодитися). А потім, панове боягузи з Генштабу, маєте почати формувати міські, сільські та інші загони і видавати людям зброю зі складів — так, саме людям і просто в руки.

Бігати ж ви там добре вмієте (хто не знає — гугліть, будь ласка, «зелений коридор», Іловайськ), а хтось же має вас при цьому прикривати. Спочатку тільки стволи, набоїв по жмені щоб тільки пристріляти. Масово вже чорт з вами, будете видавати перед самим початком, для вашої ж безпеки. Бо жарти закінчилися, панове клоуни — почалися дуже скрутні часи.

Тепер давайте подивимось, як нам все це організувати. Голобородьківського велосипеда нам для цього винаходити не треба — розумні люди вже все зробили, нам тільки бери і вчись. Цікаве та корисне я так і позначив — «цікаво та корисно», тобто якщо впровадити саме так, то мабуть, буде найефективніший і найшвидший варіант.

Швейцарія

Швейцарія нам дуже цікава тим, що свого часу навіть Гітлер вирішив, що захопити цю країну буде надто важко.

Цікаво та корисно: після закінчення служби, швейцарські солдати забирають з собою додому свою форму і табельну зброю.

Навіть після закінчення військового навчання, щорічно їх призивають на курси перепідготовки (2-3 тижні).

Також час від часу бійців скликають на повторні стрілецькі курси, щоб перевірити рівень їх стрілецької підготовки.

Таким чином, як діюча, так і резервна армії Швейцарії завжди напоготові.

Фінляндія

Фінляндія нам дуже цікава тим, що свого часу виграла Зимову війну у мудрого і непереможного Сталіна. Ваші діди ваєвалі, панове росіяни — подивіться, може ще десь там замерзлі лежать. А то фіни вони такі — можуть і павтаріть.

Модель Фінляндії — класичний приклад тотальної оборони. Її армія — цілком призовна і має тільки деякі професійні елементи.

Цікаво та корисно: на випадок війни ця країна покладається не лише на армію. Її безпека будується на концепції тотальної оборони — всі міністерства і відомства мають плани на випадок збройних конфліктів.

Також Фінляндія хоч і не є членом НАТО, але приймає участь у Об'єднаних експедиційних силах (UK Joint Expeditionary Force або JEF).

При виникненні кризисних ситуацій або початку відкритого конфлікту дев'ять країн-учасниць JEF на чолі з Великобританією можуть створюватиєдине армійське угрупування.

Швеція

Швеція нам цікава тим, що била росіян ще за часів їх Новгородської республіки, потім била Петра І і тільки потім втратила Фінляндію і трохи втомилася від війни. Але за старою звичкою, все ще робить непогані гранатомети.

Модель Швеції — класичний приклад, де ТО організована відповідно до адміністративного ділення країни, її члени набираються з місцевих добровольців, що досконало знають свою територію.

Схема дуже проста і надійна — країна поділена на регіони (Північ, Центр, Захід, Південь), регіони — на льони(області), що мають в середньому два обласніх батальйону на кожну.

Шведські сили ТО — це національне ополчення Hemvärnet (Хемвернет), люди, які або вже відслужили в армії, отримавши початкове військове навчання, або ті, що мають інші корисні спеціальності. Завдання цієї добровільної організації полягає в тому, щоб захищати країну як у разі війни, так і під час природних або техногенних катастроф і інших кризисних явищ.

Хемвернет — то наші люди, ми можемо пишатися тим, що як мінімум один шведський націоналіст з Хемвернета був у батальйоні «Азов».

Естонія

Естонія нам цікава тим, що зараз це найбільш розвинена в плані цифрових технологій європейська країна — і при цьому це теж колишня радянська республіка. Нам тут є чому повчитися.

Естонія має фінську модель оборони країни, зберігаючи класичну ТО, організовану на базі адміністративного поділу держави.

Цікаво, що як і у Швейцарії, члени Кайтселійта зберігатють стрілецьку зброю і боєприпаси вдома.

Цікаво та корисно: Кайтселійт планує відійти від батальйонної організації до більш гнучкої ротної.

Латвія

Латвія нас цікавить тому, що коли латвійські стрільці ще були в Червоній армії, то були найбільш боєспособні армійські підрозділи, такі собі європейські гурки. Тому в разі чого мало росіянам не здасться. Є нам і тут чому повчитися.

Латвійська Земессардзе виконує завдання, пов'язані з протитанковою боротьбою, ППО, ліквідацією наслідків вживання зброї масового знищення і інженерні роботи.

На додаток до традиційних завдань формування ТО можуть брати участь у закордонних місіях і силах швидкого реагування.

Литва

Цікаво та корисно: литовський KASP спеціально призначений для бойових дій в міських районах. Також його бійці можуть брати участь у зарубіжних місіях.

Крім того, в Литві під егідою Міністерства оборони працює Литовський союз стрільців — воєнізована організація, об'єднуюча близько 8 тис. членів, які під час війни будуть включені в резервні підрозділи. Для багатьох молодих людей участь в Союзі стрільців є підготовкою до подальшої служби в KASP.

Америка

Чому нам цікавить Америка — пояснювати не треба. Американці перемагали росіян багато разів, останній — у Холодній війні, їх досвід нам буде дуже корисний.

Американська Нацгвардія дислокується і набирається з добровольців за територіальним принципом з урахуванням наявності учбової бази.

Цікаво та корисно: весь особовий склад Нацгвардії зведений в 3400 підрозділів ланки «взвод – рота», які розміщуються в 2600 населених пунктах.

Для всіх резервних формувань визначені пункти збору особового складу по тривозі (до батальйону включно) і мобілізаційні пункти.

У них же по суботах проводяться щотижневі заняття по бойовій підготовці. Тут же, в спеціально відведених приміщеннях, зберігається штатна стрілецька зброя.

Поборемо!