Із введенням Зеленським — як завжди, бездарно, безладно, бездумно та зненацька — обмежень для тих українців, хто не має сертифікатів про вакцинацію, народ нарешті почав сприймати китайський вірус серйозно. До того це була просто низка чиїхось інших трагедій — хтось помер у сусідньому домі, до когось приїхала «швидка» у унаш під'їзд. Ну і грець з ними. З моїх друзів наче ще ніхто не помер.

До того це була просто можливість захворіти та померти — нагло та зненацька. Така собі грандіозна російська рулетка. Чомусь, попри зростаючу справедливу ненависть до усього російського, українці досі так люблять у неї грати. Але от тепер усе стало серйозно, леді та джентльмени. Невакцинованих на роботу не пустять. У потяг тепер не сядеш, не поїдеш вірус розносити.

І вирують в Україні пристрасті щодо вакцинації, ламаються списи у телеграмі та фейсбуці. Не сказати, щоб я не розділяв обурення народу тим, як огидно провалила влада Зеленського кампанію по вакцинації та інформуванню населення щодо COVID-19 в Україні. Тим, як вона провалила ледь-ледь почату медичну реформу. Тим, як вона провалила і провалює закупівлю кисневих концентраторів — а зараз навіть зупинила самі заводи з виробництва кисню в Україні. Тим, як підло ця влада продала українські запаси медичних масок за кордон на початку пандемії — бо тоді ж вона добре на цьому заробила. Принаймні на одну дуже модну курточку вистачило.

Цікаво, чи добре зараз спиться тим зеленим бізнесменам. Руки-то вже навіть не по лікоть у крові — значно більше. Так, я теж обурений тим, як бридко та цинічно Зеленський та його слуги розкрали Ковідний фонд, що мав бути витрачений на масове щеплення, масове інформування, медичну реформу, на так званому «ремонті» доріг у Великому Крадівництві.

І я розумію людей, які переносять недовіру до жалюгідної купки слуг Зеленського на недовіру до усього, що він робить — включаючи вакцинацію. Я розумію їхні побоювання щодо побічних наслідків — так, вони трапляються у щезаюче малих кількостях, але вони трапляються. Також я знаю, що щеплення — це не стовідсоткова гарантія не захворіти або навіть вижити. Щеплення — не панацея, воно тільки допомагає набагато зменшити імовірність важких наслідків для організму, воно просто допомагає вашому імунітету бути готовим до боротьби із вірусом.

Але. Яка б вона не була недолуга, кампанія Зеленського по вакцинації, їм не вдасться збити нас зі шляху та заплутати. Щеплення треба робити. За будь-якої влади. Взагалі-то я не дуже розумію істерію щодо саме цього щеплення — бо ж з дитинства нам усім робили буквально десятки щеплень — проти віспи, кору, поліомієліту, вітрянки, грипу та ще бозна-чого. І саме завдяки цим вакцинам ми ще й досі живі — як люди, кожний окремо, та як суспільство.

Завдяки тим давнім дитячим щепленням ми не померли ще в дитинстві від вищезазначених хвороб. Дотягнули до тридцяти і успішно подолали цей рубіж,
не дуже помічаючи цього — а цим, до речі, могли пишатися далеко не усі ще навіть у 18-му сторіччі. Цікавтеся історією — читайте про Чорну смерть, віспу та іспанку у Європі. Не так вже й давно це було, щоб ми почали забувати. Бо коли ми про них зовсім забудемо — вони повернуться, як повернулася до України забута стара пошесть — росіяни.

Щеплення — не панацея, воно тільки набагато, просто захмарно збільшує ваші шанси не померти. Ну, звісно, якщо це вас цікавить. Якщо вам, як нашому дорогому президентові, «яка різниця» — то звісно, теж такий вибір. Невблаганна статистика показує, що кількість важких та летальних випадків серед невакцинованих у сотні разів більша, ніж серед вакцинованих. Фактично невакциновані і є більшістю з тих, що померли — деякі дослідження кажуть, що вони навіть представляють собою від 95% до 99% відсотків з них. Так, вакциновані там теж є — але погодьтеся, є різниця між 99% імовірністю вижити та 99% імовірністю мати важкі наслідки або померти.

Маю інформацію з перших рук — від моїх друзів, що перехворіли на ковід. Це страшна, дуже недооцінена хвороба. Вони були вакциновані і вижили, але вони розповідали жахливі речі про прикутість до ліжка на довгі тижні, про повну втрату сил, нестачу кисню та неможливість нормально дихати. За їхнєю інформацією, якій я схильний довіряти з простої причини — тому що це може мене врятувати, якщо ви перехворіли на ковід, ви у 100% відсотках випадків маєте ураження легень.

Ці ураження збільшуються із часом, що ви хворієте, з часом, у який організм ще не здолав вірус і він має змогу знищувати ваші легені. Якщо ви були вакциновані, ваша імунна система була готова, перехворіли у легкій формі та навіть не помітили — мовляв, легка застуда — ваші легені можуть бути здорові на 99.9%, ви майже нічого не втратили. Якщо хворіли довше та важче — ваші легені тепер можуть функціонувати тільки, наприклад, на 90%. Або на 80%. Може з часом вони відновляться — сподівайтеся на це. Або ні.

У будь-якому випадку вибору у вас більше нема — вам тепер із цим жити. А ще вам, напевно, відомо, що найбільше від нестачі кисню у людському організмі страждає мозок. І які саме його частини постраждають або загинуть від постійної нестачі кисню — ділянки, що зберігають короткочасну пам'ять, спогади, контролюють емоції або керують вашими рухами та розумовою здатністю — це така сама російська рулетка.  Тому людям зі здоровим мозком я б порадив не ризикувати. Якось дуже рідко в житті дива трапляються. Частіше трагедії.

Але чого я ще не розумію, то це ненависті до антивакцинаторів. Так, вони збільшують наші шанси захворіти, бо якщо хворіють — хворіють важче, довше та сильніше розповсюджують вірус. Так, вони наражають нас на дещо більшу небезпеку. Але вибачте, то їхній вибір і вони готові за це померти. У еволюційних змаганнях вони свідомо та добровільно грають за динозаврів. Наше завдання, начебто, протилежне — переконати їх, що це є хибний вибір. Ковід з нами надовго — ось вже два роки, і кажуть, що це буде така сама сезонна епідемія, як грип. Тому вони рано чи пізно зіткнуться з вірусом. І шанси у них, чесно кажучи, невеличкі. Одже, у будь-якому випадку їхня чисельність та змога розповсюджувати свої погляди будуть врегульовані, так би мовити, природним шляхом.

Так, саме ці люди щиро ненавиділи єдину людину, що вже провела в Україні велику, багаторічну вакцинацію від кору і врятувала десятки тисяч українських дітей. Саме вони назвали її Доктором Смерть. Але знаючи, що тим самим вони прирікають себе на смерть, навряд чи можна думати, що вони саме цього і бажали. Скоріше за все, ними маніпулював хтось більш розумний, підступний та жорстокий. Читайте та дізнавайтеся більше деталей за посиланням нижче.

https://site.ua/maxim.melnik.13893/doktor-zittya-iy23kxn

Тому цінуйте своїх антиваксів. Багато з них навіть є щирими українцями, значна їх частина є лібералами, багато хто — хотілося б вірити, що переважна більшість — ненавидить «російський мир» та Путіна. Вони можуть бути гарними людьми у іншому, проте вони заплутались, когось осліпила ненависть до теперішньої ватної проросійської влади. Цінуйте їх за їхні гарні риси. Робіть це поки вони ще живі, бо із таким ставленням до життя та розумінням сучасної науки істоти вони досить тендітні і недовговічні.

Врешті-решт це люди, які повністю добровільно визнають: моє мислення на критично низькому рівні. Я піддався впливу, повірив у брехню, програв еволюційні змагання. Я також буду переконувати своїх рідних та друзів у цій брехні, і ми разом готові поступитися вам своїм місцем на планеті. Хоробро? Хоробро. Слабоумство та відвага — а усе ж не можна не захоплюватися такими людьми. Чесно визнають, що не мають цінності для наступних поколінь і готові відступити.

Але як би ми ними не захоплювалися, мислячим людям помирати із ними не треба. Я кожен рік вакцинуюсь від грипу — і вже четвертий рік не хворію сезонним грипом. Здається, COVID небезпечніший за грип, тому я вакцинований від нього трьома дозами — першою, другою та бустерною, і якщо буде треба — буду вакцинуватися ще. Різними типами вакцин. Так, усе нормально. Так, усі розповіді про те, що вакцини небезпечні, що різні типи вакцин — це дуже шкідливо та смертельно — брехня. І найкраще у цьому навіть не приємне відчуття, що ти отримав еволюційну перевагу над динозаврами, ні.

Найкраще у цьому — це фантастичні заощадження часу та грошей. На доведення до усіх навкруги своєї цінної думки, що вакцина — це смерть. На спроби переконати роботодавця та органи влади, що ти можеш далі працювати невакцинований, що ти раптом не захворієш і не почнеш заражати усіх навкруги, а потім сам вийдеш з ладу. На спроби довести поліції, що ти не маєш сертифіката, але маєш великі громадянські права, навіть більші за права інших людей. На те, щоб бути прикутим до ліжка і борсатися в агонії тижнями, будучи неспроможним дихати. На дорогі ліки. На дорогий похорон. Я ж загалом людина заощадлива. Най краще так буде.

А у неймовірну кількість зекономленого часу можна жити. Просто жити, виховувати дітей, насолоджуватися недовгими вихідними, нервувати через щось інше, але геть забути про ваксів та антиваксів. Дуже приємне відчуття.

Дещо неприємніші відчуття викликають цікаві факти про антиваксів — типові штампи їхньої пропаганди досить одноманітні, і ті самі групи людей цитують та розповсюджують ті самі ідеї. Багато з цих груп — україномовні, але усе ж переважна більшість — російськомовні. Найактивніші з цих пропагандистів — або проросійські персони, простіше кажучи — ватники, або шахраї, що матеріально зацікавлені у стражданнях людей, щоб продавати їм якомога більше «чудодійних ліків», або приватні медики, що зацікавлені робити якомога більше дорогих тестів та дорогого лікування — на жаль, є і такі.

А ще я бачу у антиваксів однотипну символіку, банери та плакати, що досить добре надруковані, і усі ці плакати — однакові на мітингах антиваксів в Україні, Молдові та Росії. Уся ця символіка досить дорога, а люди, що з нею ходять, вибачте, виглядають досить жлобоватими. Вони це усе точно за свої замовляли? Також припускаючи, що жодна легальна типографія не буде друкувати таку підривну символіку, повстає питання: а хто і де це усе друкує?

Тому дуже часто звучить думка, що уся антиваксерська кампанія в Україні фінансується та підтримується з Росії. Саме Росія підтримує найбільші та найдорожчі
кампанії з дезінформації — маніпуляції на американських виборах, каталонських сепаратистів, Брекзіт. Росіянам дуже вигідно, щоб українці дедалі більше помирали від різних хвороб. Звісно, при цьому вони здебільшого орієнтуються на свою традиційну аудиторію — ватників, тому їх і помирає більше. Але Путіну наплювати, він ніколи їх не жалів. Читайте дослідження експертів щодо російського сліду у антивакцинаторській пропаганді за
посиланням нижче.

https://yesylevskyy.medium.com/%D1%8D%D1%84%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%BD%D0%B5%D0%B5-%D1%8F%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%BE%D0%B9-%D0%B1%D0%BE%D0%BC%D0%B1%D1%8B-%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D0%BA%D1%86%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%B0%D1%8F-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%BE%D0%B5-%D0%BE%D1%80%D1%83%D0%B6%D0%B8%D0%B5-179c833ee9b3

А ще подумайте ось про що: навіть у СРСР була примусова загальна інформаційна кампанія щодо щеплень та загальна вакцинація. Звісно, радянська медицина була жахлива — ми і зараз бачимо її огидні рештки в українській медицині. Але навіть комуністи у свій людожерський спосіб більш-менш дбали про поголів'я робочої худоби. Адже когось треба експлуатувати, хтось повинний їх годувати, вирощувати їм зерно, добувати їм нафту та газ, будувати їм ГУЛАГ. Теперішня Росія вже не дбає. У своїй лютій ненависті до нас вона вбиває своїх та чужих, виливаючи на нас потоки брудної пропаганди. Бо їхня брехня — вона у тих самих ЗМІ, у інтернеті, вона ще й здебільшого російськомовна. І вона повертається до них мільйонами переконаних росіян-антиваксів. І вбиває.

Попри усю заощадливість, усе ж я витратив трохи часу, щоб написати цей текст. Він здебільшого не для того, щоб переконати антиваксів — чи це можливо взагалі? Переважно він для того, щоб мислячі люди, що розуміють корисність науки та освіти, своє робили, вакцинувалися та не дуже переймалися і не псували собі нерви через антиваксів. Ватника, що вірить у «російський мир», не врятуєш — він хоче і кличе до себе російський танк, тому рано чи пізно він приїде та розчавить його. Людину із промитими мізками не переконаєш. Релігійну людину, що вірить у гомеопатію, не навернеш у науку.

Природа виправить їхні помилки у інший спосіб — трохи жорсткий, але дієвий. Бо зауважте, переважно усі вони роблять одну і ту саму першу помилку — упередження виживання. Розповідати жахи про страшні вакцини, корисність гомеопатії, чіпізацію, рептилоїдів та пласку Землю може тільки живий. Десятки тисяч померлих розповіли б інші, значно цікавіші та правдивіші історії — але вже не зможуть. А потенційні мерці навпаки — слухати не будуть. Допомогти можна живим.

Поборемо!