5c2c82c09883b.jpg

Протягом майже 5 років війни Україна, крок за кроком, нарощує свої бойові спроможності на Донбасі. Наразі велика увага приділяється використанню безпілотних літальних апаратів, за допомогою яких можна отримувати розвідувальні дані щодо місцезнаходження противника та техніки і як результат знищувати їх. Тільки цього тижня, за допомогою новітнього БПЛА, в районі м. Горлівка було виявлено велике скупчення ворожої техніки. Штаб ООС належним чином відреагував на провокації з боку бойовиків та повідомив групу ОБСЕ про ворожу техніку.

Але не тільки ми приділяємо увагу до даних інновацій. Минулого тижня нашими засобами РЕБ було виявлено ворожий БПЛА, який не був схожий попередні моделі. Ним виявився БПЛА «Элерон-3». Нагадаю, що «Элерон-3» входить до комплексу ближнього бою дій зовнішньої розвідки і спостереження. Вироблений він російським підприємством ЗАТ «ЕНІКС» (РФ, м. Казань). Комплекс даного типу поступив на озброєння в частини та підрозділи російських збройних сил Центрального військового округу (ЦВО ЗС РФ) у 2015 році. Після виявлення нашими засобами РЕБ, ворожий безпілотник ретирувався у напрямку Донецька.

Переймаючи досвід розробки у західних партнерів, Україна досягла високих показників у виготовлені вже власних безпілотних літальних апаратів з вітчизняних комплектуючих. Не є секретом й те, що такі «пташки» унікальні. Іноземний БПЛА, який наразі вдало проходить тестування в зоні ООС може піднімати додаткове навантаження до 15 кг і здійснювати безперервний політ до 20 годин. Розмах крил БПЛА — 8,5 м, довжина 4 м. Але «начинка» самого безпілотника є більш вражаючою. Він оснащений камерою Full HD з 30 кратним зумом і має змогу вести зйомку вночі, за допомогою тепловізора. Головною відмінністю від українських БПЛА є те, що він обладнаний розподіленою системою збору даних, яка передає інформацію в режимі реального часу декільком операторам і, завдяки цьому, його неможливо відслідкувати. Наразі можна з гордістю стверджувати, що саме за допомогою такої новітньої техніки перемога буде за нами!