За кілька днів до голосування на Херсонщині, де відбудуться довибори до ВРУ, пройшла дещо неочікувана рокіровка серед кандидатів. Фаворита перегонів, кандидата від партії мера Херсона «Нам тут жити» Геннадія Лагуту президент призначив головою Херсонської ОДА. Лагута відмовився від участі у виборах на користь кандидата від «Слуги народу» Сергія Козиря, який до нього очолював обладміністрацію.

Що ми маємо у результаті домовленості центральної влади з херсонською? По факту, Ігор Колихаєв, який контролює Херсон, отримав під контроль всю область. Новопризначений очільник ОДА - його ставленик. Зате тепер «Слуга народу» зможе завести в парламент ще одного народного депутата.

Відверто кажучи, бартер так собі. Посада голови обладміністрації важить значно більше, ніж один депутатський мандат. Хоча не варто забувати, що у президента є повноваження звільняти керівника ОДА, не погоджуючи своє рішення ні з ким. А тому Колихаєв ризикує в будь-який момент втратити свою людину на чолі області.

За великим рахунком, відповідна рокіровка означає, що перемогу своєї партії на довиборах Зе-команда ставить вище інтересів Херсонщини. При тому, що така перемога матиме більше символічне, ніж практичне значення, оскільки монобільшості і без того вистачає «штиків» у Раді.

Але дивуватися тут немає чому. Весняні вибори на окрузі Василя Вірастюка в Івано-Франківській області, минулорічні вибори з Олегом Ляшком на Чернігівщині показали, що влада за ціною не постоїть, щоб отримати ще один мандат. 

Після того, як весною 2020 року «Слуга народу» програла округ Юлії Світличній, влада вирішила вигравати всі можливі довибори до Верховної Ради. Правда, не дуже зрозуміло, для чого їм це. Міг би хтось пояснити Зеленському, що вибори в окремо взятому мажоритарному окрузі не репрезентативні і ніяк не відображають підтримку партії на всеукраїнському рівні. Але ж ні, треба ламати всіх через коліно. Аби тільки результат був, який хочеться.