Після розпаду Радянського союзу світ став однополярним. Вперше єдиним світовим гегемоном стали США — держава не з авторитарним режимом.
Щодо результатів нагнітання вторгнення. Що ми маємо по факту? США і НАТО практично повністю відхилили російські «гарантії безпеки». Не поступившись нічим, США посилили свою військову присутність у Східній Європі. В тому числі, в Україні — завдяки наданому озброєнню.
Мета Штатів — загнати РФ в російські кордони, перетворити ОДКБ в недієздатну структуру, витіснити Росію з країн, які вона вважає своєю «зоною інтересів».
Словом, США прагнуть, щоби однополярний світ залишався однополярним. Тому вони не підуть на уступки. Будь-які уступки в принципових питаннях означатимуть початок Холодної війни. Штатам це не цікаво, вони хочуть зберегти для себе статус-кво.
Аналогічну логіку США застосовують не лише щодо РФ, а й щодо комуністичного Китаю і арабського світу, який наразі не представляє собою цілісну консолідовану силу.
Чи є Україна в цих розкладах інструментом? У певній мірі — є. Так само як була Польща, Чехословаччина під час розвалу Варшавського блоку.
 
Втім, поки геополітичний світ неможливий без гегемонів, не залишається нічого кращого, як зберегти його однополярним. Всі інші імперії мають померти. Точніше, вони вже померли. І не повинні відродитись.