Спроби Офісу президента Володимира Зеленського усунути Віталія Кличка від управління Києвом – це нав'язування Україні путінських методів управління регіонами.

Реджеп Ердоган до прем'єрства і президентства був мером Стамбула. Борис Джонсон до роботи у британському уряді вісім років очолював Лондон. І Джонсон, і Ердоган до того, як посісти найвищі пости в своїх країнах, були видними політичними діячами у столицях. Мер столиці – особливо, якщо в ній зосереджені великі фінансові і управлінські ресурси – це, зазвичай, впливова політична фігура. По суті, одна з ключових в країні.

Натомість, Андрій Богдан вважає, що управляти Києвом має не політик, обраний мільйонами виборців, а клерк, якого назвуть в Офісі президента. Якщо Зеленський з Богданом таки відсторонять Кличка від управління Києвом, такий крок буде сильним ударом по авторитету посади мера столиці України. Це буде удар по децентралізації, оскільки місцева влада Києва стане слабшою і керованою з центру.

До 2004 року губернатори в РФ мали чималий вплив і авторитет на місцях. Їх знали в регіонах. Приймаючи ті чи інші рішення, губернатори керувалися інтересами виборців і місцевих еліт. Коли Путін добився скасування виборів губернаторів, новопризначені чиновники почали слухати виключно Кремль, більше нічия думка їх не цікавила.

Де-факто, намагання Офісу президента усунути Віталія Кличка від управління Києвом – це нав'язування Україні путінських методів управління регіонами.

Джерело