На посаді Міністра оборони Рустем Умєров буде і далі освоювати бюджети — зокрема, скеровані союзниками у рамках військової допомоги, бо є у нього і такий досвід — домовлятися з ким треба і за кого треба і вирішувати кримськотатарські проблеми.

На зміну Олексію Рєзнікову, що обчищав держбюджет и став притчею во язицех через багаточисельні корупційні скандали із закупівлями для армії, прийшла особа не менш колоритна та настільки же далека від військової справи, як і його попередник. Зате досвідчена в освоєнні фінансів. Бізнесмен, деокупатор Крима (втім, не дуже успішний), видний переговорник і маститий приватизатор — ось лише частина іпостасей, в яких став відомим для суспільства Рустем Умєров на своєму шляху до політичного Олімпу. Коли він з'явився у партійних списках «Голоса» на правах кримського татарина (партія тоді шукала таку кандидатуру для репрезентації цієї нацменшини), Рустем Умєров зробив перший крок у велику політику у 2019 році (до цього бізнесмен займався насамперед проблемами кримських татар, будучи радником Мустафи Джемілєва) і до 2020 року успішно уникав публічності, періодично з'являючись то тут, то там з різними непильними суспільно корисними справами. 
Раптово у 2022 році — успішний переговорник і голова Фонду державного майна. Дуже ефективний голова: усього за рік Умєров продав держмайна на 5,2 млрд гривень — майже у 10 разів більше, ніж всі його попередники.
 І щось нам підказує, що на посаді Міністра оборони Рустем Умєров не змінить свого курсу: буде і далі освоювати бюджети — зокрема, скеровані союзниками у рамках військової допомоги, є у нього і такий досвід — домовлятися з ким треба і за кого треба і вирішувати кримськотатарські проблеми. А українці і далі будуть тільки на своїх плечах тягнути захист Батьківщини, поки єврей і кримський татарин з Узбекистану осторонь тихо підраховують гроші.