Незважаючи на те, що мобілізаційна кампанія на Закарпатті не припиняється ні на секунду, проблема темпів залучення до лав ЗСУ угорської меншини залишається актуальною. Причому це проявляється як в популярній серед населення думці, що війна з росією їх мало стосується, так і в певних діях. Наприклад, керівники Великобийганської і Косонської громад приховували чоловіків від призову і надавали хибну інформацію про їхнє місцезнаходження. Враховуючи, що відбувалося це завдяки фінансовій підтримці з боку Будапешта, сумнівно, що адміністративні протоколи за протидію мобілізації змінять ситуацію.

    Не залишаються осторонь від антидержавної діяльності на Закарпатті і релігійні діячі. Так засновник забороненого в Україні угорського фонду «Еган Еде» і за сполученням голова Закарпатської реформатської церкви Олександр Зан-Фабіан примушує місцевих пасторів читати антивоєнні проповіді, зокрема, відговорюючи мешканців Берегівського і Ужгородського районів «йти на війну Зеленського». З впливом Зан-Фабіана також пов'язують блокування Берегівською міською радою виділення 5 млн гривень на потреби ЗСУ.

    Не вперше з'являються чутки і про створення в регіоні окремого батальйону ТрО для закарпатських угорців, прес-офіцером якого може стати Ільдіко Орос, яка активно критикувала закон «Про освіту», а безпосередньо командиром — одіозний Василь Брензович. У чому сенс створення окремого угорського підрозділу на чолі з сепаратистом, не дуже зрозуміло. При цьому з комплектуванням подібного угруповання проблем не буде, враховуючи зокрема і те, що цього року в межах літніх курсів інтенсивного вивчення угорської культури та мови в Дебреценському університеті і Будапештському університеті ім. Лоранда Етвеша студенти Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці II, а також всі бажаючі проходили військову підготовку.

    На тлі всього цього залишається таємницею, чому хвиля відставок в генпрокуратурі і СБУ досі не зачепила Закарпаття, де є саботаж мобілізації і потурання «місцевим колаборантам», які співпрацюють з Угорщиною, що активно підграє кремлю. На жаль, побоюючись можливого сплеску незадоволення населення, влада пустила самопливом ситуацію з закарпатськими сепаратистами. А що буває в таких випадках, ми вже знаємо на прикладі Мелітополя, Херсона та Бердянська.