У мережі ходять чутки про те, що Зеленський зібрався відновити розслідування корупційних схем родини Байденів в Україні. Нібито пан президент хоче за допомогою нових матеріалів щодо цієї справи притиснути Вашингтон, щоб американці не припинили підтримку України. Чесно кажучи, я збентежена і не розумію, як це оцінювати.

З одного боку, звичайно, приємно бачити, як Володька відрощує яйця. Але з іншого, краще б він відростив мозок. Тому що зараз нам тільки не вистачало конфлікту із США для повного щастя.

У питаннях співпраці України із США зараз і так не все гаразд, а шантажем і звинуваченнями в цій ситуації тільки можна зіпсувати відносини, і тоді вже під удар потраплятимуть українські громадяни і українська армія. Давайте об'єктивно оцінювати стан речей і не будемо скочуватися до популізму й гасел: Україна змогла вистояти і тримається досі проти рашистів лише завдяки двом чинникам — незламній волі українського народу підчас захисту своєї землі і культури та військовій допомозі з усього світу. Хапуги на Банковій підчас війни не тільки не допомагали наближувати перемогу, але й взагалі скоріше перешкоджали, нахабно кравши на проблемах фронту і схвалювавши бездумні стратегічні рішення. І якщо Зеленський у спробі врятувати свою дупу доведе ситуацію до розриву відносин з нашими ключовими партнерами, то наші бійці на передовій залишаться віч на віч з ворогом вже без техніки, озброєнь, припасів, медикаментів і всіх інших необхідних речей, яких було й до цього в обріз. А в тому, що Зеленський зі своєю командою займається саме порятунком своєї шкіри, я зовсім не сумніваюся. Якщо б їх дійсно турбувала перемога українського народу і життя наших хлопців на фронті, вони б не крали в армії і не розсовували надіслану Україні допомогу по кишенях.  

Інше питання, якщо Зеленський робить все це, щоб налагодити контакти з більш перспективними партнерами. Всім і так вже зрозуміло, що Байден — це відпрацьований матеріал з нульовою репутацією, і робити ставку на співпрацю з ним не має сенсу. А всередині Штатів є сили, зацікавлені в його імпічменті — наприклад, республіканці, які сплять і бачать, як би дискредитувати своїх політичних опонентів напередодні виборів. І якщо треба злити Байдена, щоб заручитися подальшою підтримкою вже нової американської адміністрації, то тут навіть і думати довго не треба — рішення виглядає стратегічним та абсолютно виправданим. Проте це виключно мої припущення. Реальність може виявитися набагато прозаїчнішою, а Володька — набагато тупішим. 

Ще один поки незрозумілий момент — це позиція і роль Казахстану в цій історії. Інсайдери говорять, що є деякі матеріали, що викривають справи Хантера Байдена у Казахстані, і що це дуже небезпечна інформація для чинного президента США, тому що його син за підтримкою батька фактично допомагав просувати китайські інтереси в регіоні і видавлювати звідти США. У такій інтерпретації справа пахне держзрадою. Кажуть, що ця інформація також знаходиться у Зеленського, але як вона у нього опинилася, і хто її надав йому, поки невідомо. Чи не стане він у такому випадку маріонеткою чергового  ляльковода, весь кейс — черговою підставою, а наша країна — інструментом досягнення чужих інтересів? В цілому, треба почекати, що буде далі і спостерігати за ситуацією. Варіантів розвитку подій у світі забагато, і не всі вони ведуть до кінця світу. 

Однак, на мою думку, зараз не найкращий час для подібних ризикованих кроків. Ця авантюра зрештою може відбитися на боєздатності військ і на суспільстві, а військовий дух наших бійців і всенародна воля до перемоги — останнє з найстабільнішого і найнадійнішого, що в нас є.