Зазвичай руку гарного автора, видно завжди, так і з Нілом Г ейманом, його роботи, вірніше екранізації за його творами дуже впізнавані та схожі між собою. Сьогоднішня замітка повністю посвячена Нилу Ґейману. Я не зустрічала поки ні однієї роботи яка б мені не сподобалася в його творчості. Те як він створює свою реальність переплітаючи різні релігії та міфи, персонажів з фольклору, поєднує гармонійно між собою, і вплітає в дивні і непередбачувані сюжетні лінії! Тож пропоную декілька робіт які варті уваги.
«Благі знамення» 2019
Гуморний яскравий місцями моралістичний серіал про дружбу ангела і демона, які намагаються запобігти кінцю світу, бо дуже полюбили жити на землі. Знятий за однойменним романом Террі Пратчетта і Ніла Ґеймана. Ідеально підібрані актори Майкл Шин і Девід Теннант безумовно мають талант перевтілення. Весь серіал можна розтягнути на цитати, які можна використовувати у побуті й бути дотепним у будь-якій компанії. Костюми, обстановка все дуже продумано і радує око. А ще просто божественна заставка, яку не хочеться перемотувати! І не дивлячись на трохи наївний і казковий фінал, серіал вартий уваги. Теплий серіал для домашнього перегляду! Багатьом було не до вподоби акторський склад Вершників, але гадаю тут все продумано : Голод — темношкірий актор, бо в Африці люди голодують, Забруднення дівчина з азіатським типом зовнішності, адже там найбільше виробництво пластику, та токсичний смог, Війна — по грецькій міфології саме жінка була богинею війни, так і інші ролі ангелів та демонів, дуже гарно обіграні у подібній інтерпретації. Також багато говориться на тему устрою нашого буття, через фільми прямо показують, мовляв, ось дивіться, як усе влаштовано, як мовиться: той, хто має очі, побачить, той, хто має вуха, почує.
«Американські Боги» 2017
Теж адаптація однойменних книг Ніла Ґеймана, з харизматичним Ріккі Віттлом у ролі головного героя, на ім'я Тінь, який, здавалося б, просто пливе за течією життя, але насправді, від нього залежить багато чого! Різні народи, культури і релігії створили дуже багато Богів і міфічних істот, і вони живуть серед нас втративши свою колишню велич, адже люди втратили в них віру. І вони вирішують повстати на боротьбу з сучасними богами людства, одними з них є Медіа та Техномальчик. Мені дуже подобається як адаптували книгу під сучасні реалії 21 століття, адже між книгою та екранізацією пройшло чимало часу і технічний прогрес зробив крок вперед, та й суспільство в цілому! На жаль серіал завершили не закінчивши як книгу, тому раджу подивитись серіал і прочитати однойменну книгу та її продовження чи спін офф «Сини Анансі». У серіалі дуже класно підібрана музика від народної американської до Нірвани. В серіалі та книзі дуже цікаво подано як живуть Боги та підживлюються за кошт людей які в них вірять.
Наступний серіал, до якого теж має відношення Г ейман «Люцифер» 2016 знятий за однойменним коміксом. Легкий детективно-фантастичний, про те, як диявол вирішив одного разу піти у відпустку, і водночас став допомагати детективу розкривати вбивства. А у вільний час навіть ходить до психолога, до речі багато уваги приділяється психотерапії і як показує сюжет — вона працює. Том Елліс просто був створений для цієї ролі! Про те що істота з пекла може прив'язатися до людей, і багато іншого. Іноді, звісно сюжет буває сонливо — затягнуто, як це вміють в американських серіалах. Але вже дуже харизматичні й цікаві головні герої за якими цікаво спостерігати. Особливо подобається другорядна героїня яка заволоділа багатьома серцями Мейзикін, її героїня також є і в серіалі про який розкажу нижче. У Люцифері, також як і у всіх роботах Ніла Ґеймана гарно обігрується добро і зло, моральність вчинків, та істинність злих вчинків.
Пісочна людина 2022
Серіал про те як бог сну, пробувши у полоні багато часу, отримуючи свободу, намагається зібрати по світу свої атрибути влади, щоб повернути сновидіння та свій світ, який за його відсутності майже розсипався. У серіалі, зустрічаються досить цікаві інтерпретації як, наприклад Люцифер роль якої відіграє Гвендолин Кристи, так царя Аду грає жінка, і мені здалось що це цікавий вибір, бо Люцифер найпрекрасніше створіння, що відіграється миловидним ляльковим обличчям та кучерями, але водночас не будемо забувати про підступність цього персонажу, яка повинна бути присутня завжди. Мейзикін спутниця Люцифера, як і у попередньому серіалі, не дивлячись на другорядність, теж привертає до себе увагу, та запам'ятовується глядачу. Що до головного героя взагалі 100 зі 100 попадання, важко представити когось на цю роль крімТома Старриджа, він просто уособлення та втілення свого персонажа, особливо його тональність голосу та манера розмовляти. Серіал сам по собі стильний що захоплює, містами філософський! Графіка на достатньому рівні, не дивлячись на низкі бюджети, візуальна картина, та атрибутика дуже класно атмосферно подані, людина переноситься і повністю занурюється у фантастичний світ. Декому серіал може здатися нуднуватим, але темп розповіді помірний, сюжет міняється історії, й локації змінюються і глядач не зациклюється на одному сюжеті,всі серії різні містами прям дуже тематично та артхаусне, але зустрічаються і серії які повноцінно тягнуть на трилер. Може тим хто читав однойменні комікси і буде до чого придратися, і сказати своє фе, але я поки впевнююсь у, тому що все до чого прикладає руку Ніл Гейман заслуговує на увагу.
Хочеться зазначити що у всіх цих роботах просто відмінний акторський склад, може, тому що Ніл Гейман дуже часто приймає роль у створенні, підготовки екранізацій, виборі акторів та інше, але майже всі герої дуже гарно програються, актори втілюються у персонажів на все відсотки й ти віриш їм стовідсотково.