«Головний недолік сучасних грошей — вони потребують довіри. Ми змушені довіряти центробанкам, але історія знає сотні прикладів, коли вони підривали довіру, повністю знецінюючи свої папірці.» (с) Сатоші Накамото
СТВОРЕННЯ
18 серпня 2008 року було зареєстровано доменне ім'я bitcoin.org. Через кілька місяців учасники спільноти криптографів і «шифропанків» почали отримувати через закриту e-mail-розсилку листи з підписом такого собі Сатоші Накамото.
У посланні він стверджував, що завершує роботу над створенням цифрової платіжної системи, і давав посилання на текст, що пізніше став історичним — «Біткоїн: однорангова електронна грошова система». У цьому документі детально і чітко було розписано концепцію нової віртуальної валюти.
3 січня 2009-го таємничий автор листа запустив програму генерування біткоїна і тестував її особисто. За тиждень, 9 січня, на сайті bitcoin.org з'явився перший готовий варіант Bitcoin Core version 0.1 з відкритим кодом для майнінгу криптовалюти з можливістю її переказу між користувачами.
ЗНИКНЕННЯ
Через 2 роки, 23 квітня 2011-го один із розробників отримав коротке електронне повідомлення: «Я зайнявся іншими речами. Майбутнє біткоїна в надійних руках.» Сатоші Накамото зник і до теперішнього часу не з'являвся. Рухів по його електронному гаманцю не відбувається, адреси та акаунти більше не використовуються.
ХТО ТАКИЙ САТОШІ НАКАМОТО?
Суперечки про те, хто він такий, зараз розгорілися з новою силою. Версій величезна кількість. Його записи вивчають фахівці з лінгвістики, нумерологи й астрологи складають карти, прихильники теорії змов будують свої здогадки. Які з припущень найпопулярніші?
Версія 1
Одна з найвідоміших теорій — Сатоші Накамото розшифровується як Samsung (Sa), Toshiba (toshi), Nakamichi (Naka), Motorola (moto). Великі корпорації із загадковою метою створили криптовалюту. Зазначені компанії це припущення ніяк не коментують.
Версія 2
Під псевдонімом ховається Нік Сабо — геніальний учений, який володіє енциклопедичними знаннями в галузі інформатики, криптографії, економіки, юриспруденції, історії грошових відносин. Він створив концепцію попередника біткоїна — децентралізованої цифрової валюти Bit Gold ще в 1998-му, а її архітектура багато в чому передбачає архітектуру біткоїна.
Примітка: деякі дослідники відзначають, що стиль текстів Сабо і Накамото підозріло схожий. Якоюсь мірою він сам інтригує суспільство, відмовляючись відповідати на запитання і приховуючи особисту інформацію.
Версія 3
Сатоші Накамото, а точніше Доріан Прентіс Сатоші Накамото, житель Каліфорнії, американець японського походження. Інженер-фізик, який у минулому працював на уряд США.
Саме його обличчя видасть будь-який пошуковик на запит про творця біткоїна. Сам чоловік категорично заперечує свою причетність до криптовалюти і стверджує, що втручання преси руйнує життя його родини.
Версія 4
ЦРУ і АНБ США. Багато «експертів» щодо Накамото переконані, що тільки ці могутні організації могли зібрати настільки сильну групу програмістів і шифрувальників, щоб здійснити подібний проєкт.
Примітка: вважається, що Накамото володіє 1 млн BTC. Якщо це правда, то його статки за сьогоднішнього курсу біткоїна — приблизно $60 млрд, а це означає, що загадковий і непередбачуваний творець криптовалюти може, за бажання, обвалити ринок, або, навпаки, «запампити» його до небес лише клацанувши пальцями.
Телеграм-канал Крипта Для Взрослых. Доход На Пассиве